کشف هزاران سند درباره تلاش‌ ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات آمریکا

این اسناد شامل اظهارات شاهدان، نتایج تحقیقات، و سایر اسناد تولیدشده توسط تیم رودی جولیانی وکیل ترامپ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جک اسمیت، دادستان ویژه وزارت دادگستری ایالات متحده که تحقیق درباره تخلفات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا را بر عهده دارد، اعلام کرد به «هزاران سند» درباره تلاش‌های تیم انتخاباتی ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2020 دست یافته است.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، برنی کریک، کمیسر پلیس پیشین نیویورک، که در تلاش‌های تیم ترامپ به رهبری وکیل وی رودی جولیانی برای پیدا کردن اسناد «تقلب انتخاباتی» نقش داشته است، این اسناد را به دفتر دادستان ویژه تقدیم کرد. این پلیس پیشین به مدت چند ماه سعی کرده بود با استناد به «امتیاز ویژه»، از ارائه برخی اسناد به مراجع قضایی آمریکا خودداری کند.

هنگامی که کمیته تحقیقات درباره حمله 6 ژانویه به کنگره کریک را برای شهادت احضار کرد، او تنها فهرستی از ارتباطات خود ارائه داد، و گفت به دلیل امتیاز ویژه از ارائه جزئیات این ارتباطات خودداری می‌کند. از آنجایی که کمیته کنگره به‌طور قانونی ادعای امتیاز ویژه کریک را به چالش نکشید، اسناد ارتباطات وی تاکنون هرگز به صورت عمومی فاش نشده است.

به گفته سی‌ان‌ان، کریک طی هفته‌های اخیر اسناد مربوط به اقدامات جولیانی را در اختیار کارزار انتخاباتی ترامپ برای ریاست‌جمهوری 2024 قرار داد، اما مدیریت کارزار ترامپ اظهار کرد که امتیازی برای خود در بررسی این اسناد قائل نیست. پس از آن، تیم پارلاتوره، وکیل کریک، اسناد مذکور را در اختیار دفتر دادستان ویژه آمریکا گذاشت.

به گفته پارلاتوره: «من تمام اسناد، به اندازه تقریباً 600 مگابایت، عمدتا در قالب پی‌دی‌اف، را در اختیار دادستان ویژه قرار دادم، و اکنون مشتاقانه در انتظارم تا حدود دو هفته دیگر با ایشان ملاقات کنم.» این اسناد شامل اظهارات شاهدان، نتایج تحقیقات، و سایر اسناد تولیدشده توسط تیم جولیانی است.

سی‌ان‌ان به‌طور اختصاصی به اطلاعاتی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد کریک قرار است در ماه پیش رو با دادستان ویژه ایالات متحده دیدار و گفت‌وگو کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید