روسیه سقف سن اعزام به خدمت سربازی اجباری را تا 30 سالگی افزایش داد

اعلام بسیج جزئی از سوی پوتین در سپتامبر گذشته با واکنش خشمگینانه‌ای در داخل روسیه مواجه شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با ورود جنگ اوکراین به هجدهمین ماه از آغاز آن در فوریه سال گذشته، قانون‌گذاران روسی طرحی را به تصویب رساندند که سقف سن اعزام به خدمت سربازی را از 27 به 30 سالگی افزایش می‌دهد.

مجلس نمایندگان در پارلمان روسیه «دوما» سه‌شنبه سوم مرداد در این‌باره اعلام کرد: «پس از تصویب این لایحه در دومین و سپس سومین مرحله از رای‌گیری، این قانون از ژانویه سال آینده میلادی به‌ مورد اجرا گذاشته خواهد شد و بنا بر آن شهروندان روسی ما بین 18 تا 30 ساله جهت انجام خدمت سربازی اجباری فرخوانده خواهند شد».

انعقاد قراردادها

طبق این مصوبه، امکان انعقاد قراردادهای کمتر از یک ساله با سربازان نظامی، طی دوره اضطراری، جهت مشارکت در فعالیت‌های برقراری صلح و امنیت بین‌المللی یا پاسداری از آن نیز فراهم می‌شود.

خدمت سربازی اجباری

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در ‌ماه مارس گذشته، فرمان انجام خدمت سربازی اجباری در ارتش این کشور را امضا کرد که به موجب آن 147 هزار فرد مشمول به انجام خدمت سربازی اجباری فراخوانده شدند.

بسیج جزئی

پوتین سپتامبر سال گذشته، در اقدامی که برای اولین بار در دوره پس از جنگ جهانی دوم صورت می‌گیرد، برای پیوستن افراد به صفوف نیروهای ارتش روسیه بسیج جزئی اعلام کرد که این فراخوان او با عکس‌العمل خشمگینانه‌ای در داخل روسیه مواجه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید