روسیه: در یک کشتی خارجی حامل غلات اوکراین آثار مواد منفجره کشف شد

به گفته سرویس امنیت فدرال روسیه از این کشتی خارجی که در ماه مه در بندر کیلیای اوکراین لنگر انداخته بود احتمالا جهت ارسال مواد منفجره به اوکراین استفاده می‌شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرویس امنیت فدرال روسیه دوشنبه دوم مرداد مدعی شد در یک کشتی که از مبدا ترکیه جهت بارگیری غلات عازم بندر روستوف در روسیه شده بود، آثاری از مواد منفجره پیدا کرده است.
به گفته سرویس امنیت فدرال روسیه از این کشتی خارجی که در ماه مه در بندر کیلیای اوکراین لنگر انداخته بود، احتمالا جهت ارسال مواد منفجره به اوکراین استفاده می‌شد.

این نهاد امنیتی روسیه نیز اشاره کرد که این کشتی در ماه جاری در بندر توزلای ترکیه تغییر نام داده و خدمه 12 نفری اوکراینی خود را با خدمه‌های دیگری جایگزین کرده است.

این سرویس امنیتی روسی افزود که «چنین شبهاتی فرضیه احتمال استفاده از این کشتی خارجی در رساندن مواد منفجر به اوکراین را تقویت می‌کند».

سرویس امنیت روسیه بدون ذکر نام این کشتی، گفت این شناور بعد از مورد تفتیش قرار گرفتن آن در تنگه کرچ، از ادامه مسیر دریایی بازداشته شده که پس از آن آب‌های سرزمینی روسیه را ترک کرده است.

این اتفاق یک ‌هفته پس از آن رخداد که روسیه رسما خروج خود را از توافق تسهیل صادرات غلات اوکراین از طریق دریای سیاه، اعلام کرد.

به‌موجب این توافق که با سرپرستی سازمان ملل متحد و میانجی‌گری ترکیه با هدف تامین امنیت غذایی جهان، حاصل شده بود، کشتی‌های باری به شرط مورد تفتیش امنیتی قرار گرفتن، اجازه‌ داشتند غلات اوکراین را از بنادر این کشور در دریای سیاه به سایر نقاط جهان منتقل کنند.

روسیه پس از خروج از توافق صادرات غلات اوکراین، سیلوهای غلات و بنادر اوکراینی در سواحل دریای سیاه را هدف حملات موشکی خود قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید