تداوم آتش‌سوزی‌های گسترده در یونان؛ دستور تخلیه ساکنان دو جزیره دیگر

پیش‌بینی شده دمای هوا در مرکز یونان در دوشنبه یه 41 تا 42 درجه سانتیگراد برسد و موج گرمایی جدیدی آغاز شود که دست‌کم تا روز جمعه ادامه خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در چارچوب اقدامی احتیاطی، بیش از 2500 نفر شبانه از جزیره کورفو، یکی از مراکز گردشگری یونان که شمال آن شاهد آتش‌سوزی گسترده است، تخلیه شدند.

سخنگوی آتش‌نشانی، دوشنبه دوم مرداد در اظهاراتی به «خبرگزاری فرانسه» با اعلام این که آتش‌سوزی جنگل‌ها در شمال جزیره، منجر به «تخلیه پیشگیرانه 2466 نفر» در شامگاه یکشنبه شد، تاکید کرد تا این لحظه، خسارتی به خانه‌ها یا هتل‌ها وارد نشده است.

بیش از 250 آتش‌نشان به مبارزه با آتش‌سوزی بزرگ یکشنبه در جزیره توریستی رودس ادامه دادند که «بزرگترین عملیات تخلیه در یونان» شامل 30 هزار نفر را همزمان با موج بی‌سابقه گرما در این کشور به دنبال داشت.

صدها گردشگر یکشنبه در فرودگاه بین‌المللی رودس، واقع در شمال غربی جزیره، برای یافتن پرواز برگشت، منتظر ماندند، در حالی که چندین شرکت هواپیمایی، پروازهای خود را به این جزیره متوقف کردند.

این آتش‌سوزی یکشنبه برای ششمین روز متوالی در جنوب شرقی این جزیره تداوم داشت.

واسیلیس واتراکوگیانیس، سخنگوی آتش‌نشانی، یکشنبه طی یک کنفرانس مطبوعاتی هشدار داد که «شرایط (آب و هوا) همچنان سخت است و دمای هوا در جنوب غرب کشور، 46 درجه سانتیگراد ثبت شده است. او افزود: «تمام نیروهای حفاظت مدنی همچنان در آماده‌باش هستند و امروز (یکشنبه) 64 مورد آتش‌سوزی جدید در سراسر کشور رخ داد.»

لغو پروازها

در جزیره اویا، واقع در صد کیلومتری آتن که تابستان سال 2021 در محاصره آتش‌سوزی‌های ویرانگر قرار گرفت، به دلیل آتش‌سوزی بسیاری از مناطق مسکونی، مجبور به تخلیه شدند.

این سخنگو توضیح داد: «آتش‌سوزی در جزیره رودس، همچنان رکورددار بسیج بیشترین تعداد آتش‌نشان برای اطفای آتش‌سوزی است.»

جزیره رودس با بیش از 100 هزارنفر جمعیت، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در یونان است و میزبان گردشگرانی به‌ویژه از بریتانیا، آلمان و فرانسه است.

حدود 30 هزار نفر از جمله 19 هزار نفر به شکل احتیاطی از خانه‌ها یا از هتل‌ها تخلیه شدند که 3هزار نفر از طریق دریا و 16000 نفر از طریق زمینی انتقال یافتند.

دمای بالای 40 درجه

دمای هوا در یونان یکشنبه، در چندین نقطه از 40 درجه سانتیگراد گذشت. بر اساس اعلام هواشناسی آتن، در مرکز این کشور و در شبه جزیره پلوپونز، دمای هوا در بعدازظهر به 45 تا 46.4 درجه سانتیگراد رسید.

پیش‌بینی شده دمای هوا در مرکز یونان در دوشنبه یه 41 تا 42 درجه سانتیگراد برسد و موج گرمایی جدیدی آغاز شود که دست‌کم تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید