آغاز مذاکرات برای آزادی سرباز آمریکایی بازداشت‌شده در کره شمالی

کره شمالی به احتمال زیاد یک سرباز آمریکایی را چهارشنبه گذشته پس از عبور از مرز دستگیر کرده که می‌تواند تیرگی بیشتر روابط با واشینگتن را به دنبال داشته باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

معاون فرماندهی نیروهای چندملیتی تحت رهبری آمریکا ناظر بر آتش‌بس جنگ کره، اعلام کرد که مذاکرات میان سازمان ملل و کره شمالی، دوشنبه دوم مرداد در خصوص موضوع تراویس کینگ، سرباز آمریکایی که وارد کره شمالی شده است، آغاز شد.

به گزارش «رویترز»، ارتش آمریکا اعلام کرد که این سرباز 23 ساله، سه‌شنبه گذشته از مرز بین کره جنوبی و کره شمالی، عبور کرده است.

به احتمال زیاد پیونگ یانگ، یک سرباز آمریکایی را چهارشنبه گذشته پس از عبور از مرز دستگیر کرده که می‌تواند تیرگی بیشتر روابط واشینگتن با کره شمالی را به دنبال داشته باشد.

«خبرگزاری فرانسه» به نقل از ارتش کره جنوبی گزارش داد که ساعاتی پس از این حادثه، کره شمالی دو موشک بالستیک را به سمت دریای شرقی یا همان دریای ژاپن شلیک کرد.

سرهنگ آیزاک تیلور، سخنگوی نیروهای آمریکایی در کره جنوبی، اعلام کرد تراویس کینگ که از سال 2021 در ارتش خدمت می‌کند، طی بازدید از منطقه غیرنظامی که شمال و جنوب را از هم جدا می‌کند، «به اختیار خود و بدون مجوز» از مرز میان دو کشور که هنوز هم به لحاظ فنی، درگیر جنگ هستند، عبور کرد.

یکی دیگر از مقامات آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری «فرانس‌پرس» گفت که این سرباز به احتمال زیاد در کره شمالی در بازداشت است که این اظهار نظر از سوی فرماندهی سازمان ملل، تایید شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید