یک كشته و ده‌ها مجروح در پی حمله روسیه به بندر اودسای اوکراین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اوله کیپر، فرماندار منطقه اودسا با اشاره به اینکه سامانه دفاع هوایی اوکراین حمله روسیه به این بندر واقع در جنوب اوکراین را خنثی کرده است، گفت که این حمله روسیه منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر شده است.

در پی اعلام پایان قرارداد صادرات غلات، نیروهای روسیه در پنج‌شنبه هفته گذشته، حملات شبانه خود به مناطق ساحلی واقع در جنوب اوکراین را از سر گرفتند. طی این حملات تأسیسات صادرات غلات نیز مورد حمله قرار گرفت.

همزمان کی‌یف مسکو را به هدف قرار دادن عمدی تأسیسات و بنادر حاوی محصولات کشاورزی برای ممانعت از ازسرگیری صادرات توسط این کشور متهم کرد.

به گفته کیپر، شامگاه پنج‌شنبه موشک‌های «کالیبر» روسیه برای چهارمین شب متوالی منطقه اودسا را ​​هدف قرار دادند.

این مقام محلی گفت که طی این حملات، موشک‌های روسیه به «سیلوهای گندم یک شرکت کشاورزی اصابت کرد که منجر به آتش‌گرفتن 100 تن نخود و 20 تن جو» و مجروح شدن دو نفر شد.

به گفته مقامات اوکراین، بندر میکولایف و اودسای واقع در سواحل دریای سیاه، شامگاه چهارشنبه مورد حمله پهپادها و موشک‌های روسیه قرار گرفتند.

این حملات موشکی و پهپادی به بنادر اوکراین حداقل سه کشته و بیش از بیست زخمی برجای گذاشت.

از سویی دیگر ارتش روسیه روز پنج‌شنبه اعلام کرد که اماکن تولید و ذخیره سازی پهپادهای دریایی در اودسا و انبارهای مهمات و سوخت در میکولایف را منهدم کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید