پیشتازی ترامپ از بایدن در نظرسنجی‌های آمریکا

بر اساس این نظرسنجی‌ بیشتر مردم آمریکا بر این باورند که کشور در «مسیری اشتباه» حرکت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک نظرسنجی جدید نشان داد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا همچنان پیشتاز انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه است و جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی را در انتخابات سراسری شکست خواهد داد.

برآوردها گویای این است که اگر انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری 2024 حزب جمهوری‌خواه همین امروز برگزار می‌شد، ترامپ 52 درصد از آراء را به دست می‌آورد.

بر اساس نظرسنجی «هاروارد هریس» که جمعه منتشر شد، ران دیسانتیس، نزدیکترین رقیب ترامپ و فرماندار فلوریدا، تنها 12 درصد آرا را به دست آورد، در حالی که ویوک راماسوامی، کارآفرین میلیاردر و نویسنده کتاب «بیداری» با حمایت 10 درصدی، رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

بر اساس این نظرسنجی، ترامپ، بایدن، رئیس جمهوری کنونی را در رقابتی رودررو با اختلاف 45 بر 40 درصد شکست خواهد داد و 16 درصد از رأی‌دهندگان هنوز نامزد خود را مشخص نکرده و بلاتکلیف هستند.

حاشیه پیروزی ترامپ بر کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری به میزان 47 تا 38 درصد بیشتر خواهد بود.

نارضایتی گسترده

این نظرسنجی، وجود نارضایتی گسترده از نامزدهای دو حزب اصلی را نشان داد و 70 درصد رای‌دهندگان، چشم‌به‌راه گزینه دیگری هستند. این نظرسنجی همچنین نشان داد که اگر ترامپ تصمیم به خروج از رقابت بگیرد، دیسانتیس همچنان نامزد محبوب جمهوری‌خواهان است.

این نتایج نشان می‌دهد که 68 درصد از آمریکایی‌ها این برداشت را دارند که بایدن، رئیس‌جمهوری 80 ساله، «برای این منصب خیلی پیر است». 64 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفتند که او نباید برای دور دوم ریاست جمهوری نامزد شود.

اقتصاد و تورم

از جمله مسائل مطرح انتخاباتی، تورم و اقتصاد است که نگرانی اصلی رای‌دهندگان را تشکیل می‌دهند.

بیش از 3 نفر از هر 4 نفر گفتند که تحت تاثیر تورم قرارگرفته و از هر 10 نفر، 6 نفر اقتصاد یا تورم را به عنوان مسئله اصلی خود ذکر کردند.

اکثریت بزرگی از دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان گفتند که مایلند کاندیداهای سیاسی بیشتر بر مسائل «خورد و خوراک» به جای نگرانی‌های مرتبط با جنگ فرهنگی، تمرکز کنند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که روحیه غالب در کشور، همچنان بدبینانه است و کمتر از سه نفر از هر ده رای‌دهنده بر این باورند که کشور در «مسیری درست» قرار دارد.

به گفته 63 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، موضوع کوکائین پیداشده در کاخ سفید باید مورد بررسی بیشتر قرار گیرد و از نتیجه‌گیری سرویس مخفی مبنی بر این که شناسایی عامل، ناممکن است، خشنود نیستند.

بر مبنای این نظرسنجی، اگرچه اکثر آمریکایی‌ها داستان افشاگران تخلفات مالیاتی را دنبال نکردند، اما بیش از 6 نفر از هر 10 نفر، آن را درست دانستند.

آمریکایی‌ها با نسبت 50 به 50 در مورد تداوم حمایت مالی ایالات متحده از اوکراین علیه تهاجم روسیه به کشورشان اختلاف نظر داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید