پوتین در دیدار با لوکاشنکو: ضدحمله اوکراین شکست خورد

رئیس جمهوری بلاروس: مقابل عزیمت نیروهای «واگنر» به لهستان را خواهم گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه یکشنبه یکم مرداد با الکساندر لوکاشنکو، همتای بلاروس خود، در اولین دیدار رهبران دو کشور پس از شورش گروه روسی «واگنر» و انتقال رهبر این گروه و شماری از جنگجویان آن به بلاروس، گفت‌وگو کرد.

مذاکرات دو رئیس جمهوری در کاخ کنستانتینوفسکی در سن پترزبورگ آغاز شد و قرار است تا دو روز ادامه یابد.

پوتین در این دیدار به لوکاشنکو گفت که ضد حمله نیروهای اوکراینی برای بازپس‌گیری برخی از مناطق از دست‌رفته از زمان آغاز جنگ، با «شکست» مواجه شده است.

رئیس جمهوری بلاروس در گفت‌وگو با همتای روس خود گفت: «هیچ ضد حمله‌ای درکار نیست» ولی پوتین خاطرنشان کرد: « ضد حمله وجود دارد، اما شکست خورده است.»

پوتین همچنین افزود که «مزدوران خارجی در جنگ به نفع اوکراین، متحمل خسارات سنگین شدند.»

لوکاشنکو همچنین فاش کرد که نیروهای «واگنر» که به کشورش نقل مکان کرده‌اند، در صدد «عزیمت به لهستان هستند» اما تاکید کرد که جلوی این اقدام را خواهد گرفت.

انهدام اهداف در اودسا

از سوی دیگر، روسیه یکشنبه با اعلام این که تمام اهداف شناسایی شده در شهر اودسا اوکراین را منهدم کرده، تاکید کرد که مواضع منهدم‌شده در حال تجهیزشدن برای «حملات تروریستی» علیه روسیه بودند.

ارتش روسیه اعلام کرد: «نیروهای مسلح روسیه، شبانه تأسیساتی را که در آن حملات تروریستی علیه روسیه با استفاده از شهپاد (قایق‌های بدون‌سرنشین) تدارک دیده‌شده بود، هدف حمله قرار دادند و تمامی اهداف شناسایی‌شده، منهدم شدند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید