بلینکن: اوکراین 50 درصد اراضی تصرف‌شده توسط روسیه را بازپس گرفت

رئیس جمهوری روسیه جمعه بیان کرد که ضدحمله اوکراین به‌رغم کمک‌های مالی و تسلیحاتی غرب هیچ دستاوردی برای کی‌یف نداشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا گفت که اوکراین 50 درصد از اراضی تصرف‌شده خود توسط روسیه را بازپس گرفته است.

بلینکن، یکشنبه یکم مرداد در گفت‌وگو با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» تصریح کرد که ضدحمله اوکراین علیه نیروهای روسیه به‌سختی پیش می‌رود و احتمالا چندین ماه به درازا بکشد.

وزیر خارجه آمریکا روز گذشته هم در جریان «نشست امنیتی آسپین در ایالت کلرادو» اظهار داشت که هنوز نمی‌توان درباره ضدحمله اوکراین نتیجه‌گیری کرد و از تغییراتی در نحوه نبردها در جبهه‌های جنگ خبر داد.

او تاکید کرد که صحنه ضدحمله اوکراین پس از دریافت و بکارگیری تسلیحات جدید و حضور نیروهای آموزش‌دیده این کشور به‌زودی تغییر خواهد کرد.

بلینکن یادآوری کرد، «ایالات متحده از ابتدای آغاز ضدحمله تاکید کرده بود که شرایط بسیار سختی پیش روی نیروهای اوکراینی خواهد بود.»

او افزود: «بسیاری گفتند که روس‌ها خطوط دفاعی مستحکمی ایجاد کرده‌اند، با این حال نیروهای اوکراینی در حال شکستن این خطوط هستند.»

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه جمعه بیان کرد که ضدحمله اوکراین به‌رغم کمک‌های مالی و تسلیحاتی غرب هیچ دستاوردی برای کی‌یف نداشته است.

پوتین در نشست شورای امنیت روسیه که بخش‌هایی از آن توسط تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، گفت، «روشن است که کشورهای غربی حامی نظام کی‌یف از نتایج ضدحمله کنونی اوکراین بسیار ناامید شده‌اند.»

او اشاره کرد که نه کمک‌های مالی و نه ارسال تسلیحاتی چون تانک، توپخانه، خودروهای زرهی و موشک، کمکی به اوکراین در ضدحمله اخیرش نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید