روزنامه «تلگراف»: ضدحمله اوکراین علیه روسیه کند و پرهزینه پیش می‌رود

گزارش روزنامه تلگراف تاکید دارد که غرب باید به اوکراین تسلیحات کارآمدی مانند تجهیزات مین‌روبی، مهمات خوشه‌ای و موشک‌های دوربرد ارسال کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با وجود تمامی حمایت‌های غرب از کی‌یف و تداوم آن در طول ماه‌ها از طریق آموزش و تامین تسلیحات برای نیروهای اوکراینی به منظور اجرای «ضدحمله»، گزارش‌های جدید نشان داد که سرعت این ضدحمله کمتر از حد انتظار است.

به گزارش روزنامه «تلگراف»، ضدحمله اوکراین تاکنون به اهداف خود نرسیده است که این شرایط نشان می‌دهد، نبود پشتیبانی هوایی، آنطور که اوکراین توجیه می‌کند، دلیل این ناکامی نیست.

در این گزارش با اشاره به پیشرفت کند و پرهزینه ضدحمله 6 هفته پس از آغاز آن، پرسش‌هایی در خصوص کارآمدی و موفقیت‌آمیز بودن این ضدحمله مطرح شده است.

گزارش مزبور همچنین خاطرنشان کرد که برخی پیروزی‌های واقعی میدانی توسط نیروهای اوکراینی، به شکل برق‌آسا محقق شدند. منظور این گزارش از چنین پیروزی‌هایی، اشاره به پیشروی کی‌یف در خارکیف و خرسون در پاییز گذشته است.

بر اساس گزارش تلگراف، ارتش اوکراین در حال پیشروی در برخی مناطق و عقب‌نشینی از مناطق دیگر با هدف استقرار مجدد نیرو است که به روس‌ها امکان می‌دهد تا با بسیج و ایجاد خطوط دفاعی گسترده، نیروهای خویش را تقویت کنند.

یک گزینه

طبق گزارش این روزنامه، اوکراین یک گزینه پیش رو دارد و آن، حمله به مواضع دفاعی مستحکم روسیه، همانند حملات جبهه غرب در جنگ جهانی اول است که طی آن، خطوط دفاعی به‌هم پیوسته از سوئیس تا دریا امتداد یافت و هیچ یک از طرفین به مدت 4 سال به موفقیتی تعیین‌کننده، دست نیافتند.

بر مبنای این گزارش، با توجه به احتمال بازگشت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا به قدرت یا بروز تردید در حمایت اروپا، احتمال تغییر دیدگاه غرب وجود دارد؛ بدین مفهوم که جنگ ممکن است برای ماه‌ها و شاید سال‌ها ادامه یابد، به‌ویژه که هیچ نشانه‌ای مبنی بر آغاز مذاکرات در آینده نزدیک، مشاهده نمی‌شود.

تلگراف افزود، غرب باید بر تامین تجهیزات عملیاتی کارآمد مانند تجهیزات مین‌روبی برای پاکسازی مسیرها از موانع، مهمات خوشه‌ای و موشک‌های دوربرد «ای تی ای سی ام» تمرکز کند.

کندتر از حد انتظار

پیشتر وزارت دفاع بریتانیا، در تحلیلی از ضدحمله جاری اوکراین، استحکامات روسیه را به عنوان برخی از جامع‌ترین سامانه‌های دفاعی نظامی مشاهده‌شده در جهان توصیف کرد.

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» هم هفته گذشته تاکید کرد، سرعت ضدحمله اوکراین علیه نیروهای روسیه کندتر از حد انتظار است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size