تاریخ محاکمه ترامپ در اوج کارزار انتخابات ریاست جمهوری تعیین شد

این محاکمه مانع از اجرای کمپین انتخاباتی ترامپ نخواهد شد اما متهم در پرونده جنایی معمولا باید در جلساتی که انتظار می‌رود چندین هفته یا حتی چند ماه زمان ببرد شرکت داشته باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک قاضی آمریکایی، بیستم مه 2024 را به عنوان تاریخ آغاز محاکمه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در پرونده حفظ اسناد محرمانه دولتی و امتناعش از بازگرداندن آنها پس از خروج از کاخ سفید تعیین کرد.

این تاریخ در اوج مبارزات انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکا قرار دارد که انتظار می‌رود شاهد رقابت و بروز اختلافات شدیدی باشد.

قاضی آیلین کانن دستور داد که محاکمه ترامپ، در 20 مه سال آینده آغاز شود که بدین ترتیب ترامپ، نخستین رئیس جمهوری آمریکا در میان روسای جمهوری پیشین است که با اتهامات جنایی روبرو می‌شود.

دادستانی خواهان برپایی محاکمه در دسامبر 2023 شده بود در حالی که وکلای مدافع رئیس جمهوری پیشین درخواست کرده بودند این محاکمه پس از انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر 2024 برگزار شود.

کانن اعلام کرد که محاکمه در ماه مه آغاز می‌شود تا طرفین برای بررسی بیش از 1.1 میلیون صفحه مدارک و رسیدگی به اسناد طبقه‌بندی شده مربوط به این پرونده از فرصت کافی برخوردار باشند.

این قاضی که در دوران ترامپ توسط او منصوب و به شکل تصادفی برای رسیدگی به این پرونده انتخاب شد، اظهار داشت: «هیچ کس با این نظر مخالف نیست که وکلای مدافع به زمان کافی برای بررسی و ارزیابی نیاز دارند.»

این محاکمه در یک دادگاه فدرال در شهر فورت پیرس، واقع در حدود 210 کیلومتری شمال میامی، در بخشی از فلوریدا برگزار خواهد شد که ترامپ در انتخابات 2016 و 2020 به پیروزی بزرگی دست یافت.

نامزد حزب جمهوری‌خواه

ترامپ 77 ساله در رقابت با دیگر نامزدهای جمهوری‌خواه برای ریاست جمهوری، پیشتاز است، اما این محاکمه در اوج کارزار مقدماتی با هدف انتخاب نامزد ریاست جمهوری این حزب برگزار می‌شود.

همایش ملی حزب جمهوری‌خواه برای انتخاب نامزد این حزب از 15 تا 18 ژوئیه سال آینده در میلواکی برگزار می‌شود و انتظار می‌رود اکثر رقابت‌ها تا 20 مه پایان یابد.

این محاکمه مانع از اجرای کمپین انتخاباتی ترامپ نخواهد شد، اما متهم در پرونده جنایی معمولا باید در جلساتی که انتظار می‌رود چندین هفته یا حتی چند ماه زمان ببرد، شرکت داشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید