دسترسی هکرهای چینی به ایمیل سفیر آمریکا در پکن

این رخنه، هشدارهای جدیدی را در مورد قدرت هکرهای چینی برای سازماندهی حملات پیچیده ایجاد کرده و از وجود نقطه شکننده‌ای در روابط ایالات متحده و چین پرده برمی‌دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته منابع آگاه، هکرهای مرتبط با پکن به حساب ایمیل نیکلاس برنز، سفیر ایالات متحده در چین، در حمله‌ای که گمان می‌رود دست‌کم صدها هزار ایمیل اختصاصی دولت ایالات متحده را در معرض خطر قرار داده است، دسترسی یافتند.

«وال استریت ژورنال»، پنج‌شنبه 29 تیر به نقل از دو منبع آگاه نوشت که ایمیل دانیل کرایتنبرینک، دستیار وزیر خارجه در امور شرق آسیا نیز در این حمله جاسوسی سایبری، هک شده است.

طبق گفته یکی از مسئولان، این دو دیپلمات، دو مقام ارشد وزارت خارجه هستند که در حملات هکری ادعایی که هفته گذشته فاش شد، هدف قرار گرفتند.

این حمله سایبری به ایمیل‌های طبقه‌بندی نشده محدود شده و ایمیل‌های برنز و کرایتنبرینک، امکان دسترسی به طرح‌های آمریکا برای سلسله سفرهای اخیر مسئولان ارشد دولت بایدن به چین و همچنین مذاکرات داخلی پیرامون سیاست‌های واشینگتن در قبال رقیب خود را در این برهه حساس دیپلماسی چالشی، به هکرها داد.

برنز و کرایتنبرینک، دو مقام بلندپایه مسئول در دولت بایدن هستند که طی گزارش‌های خبری پیرامون هک ایمیل‌های شخصی خود، شناسایی شدند.

به گفته مقامات آمریکایی، حساب ایمیل جینا ریموندو وزیر، بازرگانی نیز هک شده است.

در همین رابطه، به گفته یکی از افراد آگاه، به نظر می‌رسد حساب ایمیل آنتونی بلینکن، وزیر خارجه، و همچنین حساب‌های حلقه مشاوران ارشد او نیز مستقیما هک نشده است.

هکرها ظاهرا بر شمار اندکی از مقامات ارشد مسئول مدیریت روابط میان ایالات متحده و چین تمرکز دارند.

تمرکز هکرها بر کارمندان وزارت خارجه

دیپلمات‌ها و دیگر پرسنل وزارت خارجه، اهدافی جالب برای هکرهای خارجی در کشورهای متخاصم مانند چین به شمار می‌آیند که سرویس‌های اطلاعاتی آنها، اشتهایی سیری ناپذیر دارند تا در مورد نحوه نگرش و برنامه ریزی‌های سیاست خارجی دولت بایدن، اطلاعات به دست آورند.

به گزارش «سی ان ان»، وزارت خارجه اولین نهادی بود که این حملات سایبری را کشف کرد.

حملات پیشرفته و فزاینده

این رخنه همچنین هشدارهای جدیدی را در مورد قدرت هکرهای چینی برای سازماندهی حملات پیچیده ایجاد کرده و از وجود نقطه شکننده‌ای در روابط ایالات متحده و چین پرده برمی‌دارد.

از سویی خطوط کلی هک جدید کشف‌شده، مقامات یا محققان امنیت سایبری را غافلگیر نساخت و بسیاری از آنها گفتند که این هک‌ها، بیانگر پیشرفت سریع مهارت‌های فنی چین است و نشان می‌دهد آنها دقیقاً افرادی را هدف قرار می‌دهند که به عنوان اهداف اطلاعاتی ارزشمند، ارزیابی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید