بریتانیا روس‌های مرتبط با «واگنر» در آفریقا را تحریم کرد

به‌موجب این تحریم‌ها، تمام دارایی‌های اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با واگنر در آفریقا در بریتانیا بلوکه و ضبط خواهد شد و ممنوعیت ورود به این کشور علیه آنها اعمال خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حکومت بریتانیا پنج‌شنبه تحريم‌هایی را علیه 8 فرد و 5 شرکت روسی در آفریقای مرکزی، سودان و مالی که به‌نظر می‌رسد با گروه نظامی خصوصی «واگنر» مرتبط هستند، تحمیل کرد.

این تحریم‌ها که از سوی وزارت خارجه بریتانیا اعلام شد، شامل شرکت « ام انویست» تحت مالکیت «یوگنی بریگوژین» که در استخراج طلا در سودان مشغول است، و دو شرکت‌ سودانی «موری گولد» و «سولاج» فعال در زمینه استخراج معادن می‌شود.

تحریم‌های بریتانیا همچنین دو شرکت فعال در زمینه‌های سرمایه‌گذاری و امنیتی در جمهوری آفریقای مرکزی که در برهم زدن صلح و ثبات در این کشور نقش دارند را شامل می‌شود.

گفته می‌شود که همه این شرکت‌ها با گروه نظامی روسی واگنر تحت فرماندهی پریگوژین ارتباط دارند.

بلوکه کردن دارایی‌ها و ممنوعیت ورود

لیست تحريم‌های اعلام شده از سوی وزارت خارجه بریتانیا شامل 8 فرد مرتبط با گروه واگنر نیز می‌شود که این وزارتخانه آنها را کارمندان شاغل در موسسه‌های پریگوژین یا فرماندهان واحدهای نظامی واگنر برشمرده است.

از بین این افراد مدیر «موری گولد» و مدیر منطقه‌ای شرکت «ام انوست»، میخائیل بوتیبکین، و رئیس اجرایی شرکت «ام انوست» ، اندریه ماندل، و همچنین «ویتالی بیرویلیف» که به‌عنوان رئیس گروه شرکت نظامی خصوصی «واگنر» در جمهوری آفریقای مرکزی تعیین شده‌، و همچنین دیمیتری سیتی، رئیس «خانه روس» در بانگی، پایتخت آفریقای مرکزی، و ایوان ماسلوف، فرمانده واحدهای گروه واگنر در کشور مالی و 3 شخص سرشناس دیگر هستند.

به‌موجب این تحریم‌ها، تمام دارایی‌های اشخاص حقیقی و حقوقی یاد شده در بریتانیا بلوکه و ضبط خواهد شد و ممنوعیت ورود به این کشور علیه آنها اعمال خواهد شد.

طبق بعضی گزارش‌های اطلاعات غربی، گروه روسی واگنر، هزاران نفر از نیروهای خود را در لیبی، سودان، جمهوری آفریقای مرکزی، مالی، ماداگاسکار و موزامبیک به‌منظور پشتیبانی و تامین امنیت شرکت‌های معدن‌کار روسیه و شرکت‌های هم‌پیمان آن مستقر کرده است.

علاوه بر افکار راست افراطی اعضا که بر بدنامی این گروه افزوده، ماموریت واگنر همانند سایر شرکت‌های نظامی تنها به فراهم کردن خدمات امنیتی محدود نمی‌شود، بلکه عناصر این گروه در انجام ماموریت‌های بزرگی طی درگیری‌ها و جنگ‌های داخلی کشورها نقش به‌سزایی دارند.

سالهاست که گروه واگنر در خارج و از جمله آخرین آن در کشور اوکراین در راستای تحقق بخشیدن به جاه‌طلبی‌های خارجی کرملین فعالیت می‌کند، تا جایی که این گروه نظامی در سن پتروزبورگ، دومین شهر بزرگ روسیه، مقری برای خود دایر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید