پریگوژین: ارتش بلاروس را به دومین ارتش قدرتمند جهان تبدیل می‌کنیم

برنامه «هاگون» برای رصد تحرکات نظامی در بلاروس اعلام کرد هواپیمای خصوصی پریگوژین حدود ساعت 11 صبح روز سه‌شنبه در یک فرودگاه نظامی بلاروس به زمین نشست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوگنی پریگوژین، فرمانده گروه «واگنر» طی ویدیویی در کانال «تلگرام» این گروه ضمن تایید استقرار نیروهایش در بلاروس، اعلام کرد که واگنر، ارتش بلاروس را به دومین ارتش قدرتمند جهان تبدیل می‌کند.

پریگوژین که در جمع صدها نفر از نیروهای واگنر سخن می‌گفت، بر ادامه فعالیت این گروه در آفریقا تاکید کرد.

او تصریح کرد: «ورود به بلاروس را به شما تبریک می‌گویم. دلاورانه جنگیدیم و اقدامات زیادی برای روسیه انجام دادیم.»

وی با اشاره به جنگ اوکراین گفت: «آن چه در جبهه‌ها در حال وقوع است یک افتضاح و آبروریزی کامل است که خود را در آن درگیر نخواهیم کرد. ما منتظر فرصت مناسب می‌مانیم تا توانایی‌های خود را قدرتمندانه ثابت کنیم.»

پریگوژین افزود: «تصمیم بر آن شد که برای مدتی در بلاروس مستقر شویم. طی این مدت آنها را به دومین ارتش قدرتمند جهان تبدیل می‌کنیم و در صورت لزوم، از آنها دفاع خواهیم کرد.»

فرمانده واگنر ادامه داد: «پس از آن مجددا به آفریقا باز خواهیم گشت. ممکن است دوباره به جنگ اوکراین بازگردیم اما باید مطمئن شویم که بازگشت ما لکه ننگی برایمان به همراه نخواهد داشت.»

استقرار در بلاروس

از سویی، «برنامه هاگون» برای رصد تحرکات نظامی در بلاروس اعلام کرد که احتمالا ویدیوی سخنان پریگوژین در عصر روز سه‌شنبه 27 تیر ضبط شده است.

این نهاد نظارتی تصریح کرد که هواپیمای خصوصی پریگوژین حدود ساعت 11 صبح روز سه‌شنبه در یک فرودگاه نظامی بلاروس به زمین نشست.

«هاگون» هفته گذشته گزارش داد که 8 کاروان بزرگ نظامی از روسیه وارد بلاروس شده و در اردوگاهی نزدیک روستای «تسیل» مستقر شدند.

وزارت دفاع بلاروس هم ویدیویی منتشر کرد که نیروهای واگنر را در حال آموزش سربازان این کشور در پایگاهی نزدیک روستای تسیل نشان می‌داد.

تصاویر ماهواره‌ای هم ورود کاروان‌های بزرگ به اردوگاه مذکور را تایید می‌کرد.

گروه نظارتی هاگون پیش‌بینی کرد که تا روز سه‌شنبه گذشته حدود 2000 جنگجوی واگنر و بیش از 500 خودروی نظامی این گروه وارد بلاروس شده‌اند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پس از شورش مسلحانه گروه واگنر اعلام کرد که این گروه مورد حمایت کامل مسکو بود و عملیات‌های واگنر با پرداخت میلیاردها دلار مورد پشتیبانی روسیه قرار گرفته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید