واکنش ترامپ به اتهامات جدید؛ «فشار انتخاباتی است»

رئیس جمهوری پیشین آمریکا: وزارت دادگستری به سلاحی در دست دموکرات‌ها تبدیل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، ساعاتی پس از اعلام اجرای تحقیقات وزارت دادگستری پیرامون تلاش‌هایش برای ماندن در قدرت پس از شکست در انتخابات 2020، از این رویکرد انتقاد کرد.

ترامپ، سه‌شنبه 27 تیر، در نخستین اظهار نظر خود در مورد این تحقیقات، به شان هانیتی، خبرنگار «فاکس نیوز» در یکی از تالارهای شهرداری آیووا گفت که به دلیل حضورش در رقابت‌های مقدماتی ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه، هدف قرار گرفته است.

او افزود: «آنها خیلی عجله دارند چراکه در صدد دخالت در انتخابات هستند. این یک مداخله انتخاباتی است که در تاریخ کشور ما بی‌سابقه است و لکه ننگ به شمار می‌آید.»

او با تاکید بر این که وزارت دادگستری «به سلاحی در دست دموکرات‌ها تبدیل شده»، در انتقاد از جک اسمیت، بازپرس ویژه این وزارت‌خانه، او «دیوانه» توصیف کرد.

ترامپ در شبکه اجتماعی خود «تروث»، نوشت: «اسمیت (دوباره) شنبه شب نامه‌ای فرستاد که می‌گوید من هدف تحقیقات هیئت منصفه ویژه در مورد ششم ژانویه هستم.»

هانیتی نظر ترامپ در مورد دولت جو بایدن رئیس جمهوری و وضعیت کشور، مرزها، سیاست خارجی و موضوع جنجالی بسته کوکائین پیداشده در بخش غربی کاخ سفید را جویا شد.

ترامپ گفت: «انتخابات ما فوق العاده فاسد است و ما سیاست مرزی نداریم.»

او که بر اساس نتایج نظرسنجی‌ها، همچنان نامزد پیشرو جمهوری‌خواهان برای رقابت‌های ریاست‌جمهوری سال آینده به‌شمار می‌رود، ماه گذشته، در جریان تحقیقاتی جداگانه، به ‌نگهداری و استفاده غیرقانونی از اسناد طبقه‌بندی‌شده دولتی متهم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید