پیونگ‌یانگ دو موشک بالستیک «با قابلیت رسیدن به آمریکا» آزمایش کرد

کره شمالی در 21 تیر نیز یک موشک بالستیک قاره‌پیما از نوع «هواسونگ-18» با سوخت جامد آزمایش کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان اکیلینو، فرمانده نیروهای آمریکا در اقیانوس هند و آرام اعلام کرد که موشک‌های بالستیک آزمایش‌شده اخیر کره شمالی از توانایی رسیدن به خاک ایالات متحده برخوردار هستند.

اکیلینو اشاره کرد، مشخص نیست که آیا این موشک‌ها قادر به حمل کلاهک هسته‌ای باشند.

این مقام نظامی آمریکایی که در جریان یک سمینار درباره مسائل امنیتی سخن می‌گفت، اظهار داشت: «در حال بررسی توانایی حمل کلاهک هسته‌ای توسط این موشک‌ها هستیم. این اقدام نیاز به کوچک‌کردن کلاهک موشک دارد و برای ما روشن نیست که آیا آنها (کره شمالی) توانایی انجام چنین کاری را دارند.»

خبرگزاری «کیودو» به نقل از اطلاعیه وزارت دفاع کره جنوبی گزارش داد که کره شمالی، چهارشنبه 28 تیر دو موشک بالستیک کوتاه برد به سوی دریای ژاپن شلیک کرد.

کره شمالی، 21 تیر نیز یک موشک بالستیک قاره‌پیما از نوع «هواسونگ-18» با سوخت جامد آزمایش کرده بود.

به گزارش خبرگزاری کره شمالی، کیم جونگ اون، رهبر این کشور بر عملیات شلیک این موشک نظارت داشت و موشک مذکور پس از طی مسافت 1001 کیلومتر در دریای ژاپن سقوط کرد.

خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی هم به نقل از ستاد مشترک نیروهای مسلح این کشور گزارش داد که دو موشک شلیک‌شده امروز، از منطقه سونان واقع در پیونگ‌یانگ پرتاب شدند و پس از طی 500 کیلومتر در دریای ژاپن سقوط کردند.

ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی در «توییتر» این اقدام را «به‌شدت تحریک‌آمیز» و نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد عنوان کرد.

این ستاد افزود: «در حال تجزیه و تحلیل این اقدام هستیم. با توجه به اطلاعات رسیده، این دو موشک خارج از منطقه اقتصادی ویژه ژاپن، در شرق شبه‌جزیره کره سقوط کردند.»

آزمایش موشکی اخیر در چارچوب برنامه موشکی کره شمالی محسوب می‌شود.

از سویی، با افزایش تنش در شبه‌جزیره کره، سئول و واشینگتن همکاری دفاعی خود را از طریق انجام رزمایش‌های مشترک با سلاح‌های پیشرفته و راهبردی افزایش دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید