سامانه دفاع هوایی اوکراین حملات روسیه به کی‌یف و اودسا را خنثی کرد

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا اظهار داشت که بسیاری از نیروهای ذخیره اوکراین در ضدحمله جاری علیه ارتش روسیه مشارکت نکردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای نظامی کی‌یف، پایتخت اوکراین، شامگاه سه‌شنبه 27 تیر در «تلگرام» اعلام کرد که سامانه دفاع هوایی این کشور حمله شبانه روسیه به کی‌یف را خنثی کرد.

شاهدان نیز از شنیدن چندین صدای انفجار و برخاستن دود از مناطق اطراف کی‌یف خبر دادند.

اولگ کیبر، فرماندار منطقه اودسا هم بیان کرد که سامانه دفاع هوایی این منطقه، سحرگاه چهارشنبه 28 تیر حمله گسترده هوایی روسیه به بندر اودسا در جنوب اوکراین را ناکام کرد.

کیبر در «تلگرام» با اشاره به این که حمله روسیه به اودسا برای دومین شب ادامه یافت، به شهروندان یادآوری کرد، «به پنجره‌ها نزدیک نشوید و از اقدامات نیروهای دفاع هوایی نیز فیلم و تصویری منتشر نکنید.»

نیروی هوایی اوکراین نیز در اطلاعیه‌ای بدون ارائه جزئیات از شلیک موشک‌های کالیبر از دریای سیاه توسط ارتش روسیه خبر داد.

شاهدان اطلاع دادند که صدای آژیر خطر از ساعات اولیه بامداد روز چهارشنبه در همه مناطق شرقی اوکراین به صدا در آمد.

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا هم اظهار داشت که بسیاری از نیروهای ذخیره اوکراین در ضدحمله جاری علیه ارتش روسیه مشارکت نکردند.

میلی، سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت که نیروهای اوکراینی طی ضدحمله خود با استحکامات دفاعی ارتش روسیه از جمله میدان‌های مین، خطوط سیم خاردار و کانال‌های حفاری‌شده مواجه هستند.

او‌ افزود، نیروهای اوکراینی با سرعت کم اما با اراده و روحیه بالا از درون میدان‌های مین عبور می‌کنند و ادامه داد که «نبردهای سختی در جریان است.»

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا بیان کرد، زود است از ناکامی اوکراین در ضدحمله جاری سخن گفته شود و تاکید کرد که نبردی طولانی، بسیار سخت و خونین در انتظار است.

در همین رابطه، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در نشست آنلاین برای جلب کمک‌های بین‌المللی برای اوکراین گفت که ایالات متحده همچنان به ارائه کمک‌های نظامی به کی‌یف پایبند است.

آستین توضیح داد که هم اکنون در آلمان آموزش سه تیپ اوکراینی در جریان است و در دیگر کشورها نیز نیروهای اوکراینی دیگری در حال آموزش هستند.

واشینگتن از آغاز جنگ در فوریه سال 2022 بیش از 42 میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین ارسال کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید