اوکراین: روسیه انبارهای غلات و زیرساخت‌های بندر اودسا را هدف قرار داد

مدیر اطلاعات نظامی اوکراین: عملیات موفقیت‌آمیزی در کریمه اشغالی انجام گرفت که دشمن، میزان خسارات و تعداد کشته‌هایش را پنهان می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاست جمهوری اوکراین، چهارشنبه، 28 تیر، اعلام کرد که روسیه، انبارهای غلات و زیرساخت‌های بندر اودسا را عامدانه هدف قرار داده است.

روسیه نیز تأکید کرد که اگر سازمان ملل، مفاد یادداشت مربوط به صادرات محصولات کشاورزی روسیه را در مدت سه ماه اجرا نکند، مسکو مذاکرات پیرامون توافقی که اجازه صادرات محصولات اوکراینی از طریق دریای سیاه را می‌دهد، از سر نخواهد گرفت.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه گفت: «سازمان ملل متحد همچنان سه ماه فرصت دارد تا به نتایج ملموس دست یابد و اگر نتایج ملموسی حاصل شود، گفت‌وگو درباره این موضوع گسترده‌تر را از سر خواهیم گرفت.»

«عملیات موفق» اوکراین در کریمه

از سویی مقامات دست‌نشانده روسیه در کریمه، چهارشنبه اعلام کردند که وقوع انفجارها در محل تمرین نظامی در حال آتش‌سوزی در شبه جزیره ادامه دارد.

سرگئی آکسیونوف، فرماندار کریمه پیشتر گفته بود که آتش‌سوزی در یک منطقه آموزشی نظامی در منطقه کیروفسکی کریمه رخ داده است. او از طریق «تلگرام» افزود که آتش‌سوزی، منجر به بسته‌شدن بزرگراه تاوریدا در نزدیکی این پایگاه شده است.

آکسیونوف متعاقبا اعلام کرد که حدود دو هزار نفر در منطقه کیروفسکی ظرف 24 ساعت، به دلیل وقوع آتش‌سوزی در یک پایگاه نظامی، تخلیه خواهند شد.

همزمان اوکراین چهارشنبه تاکید کرد که «عملیاتی موفق» را پس از وقوع آتش سوزی در یک مرکز آموزش نظامی در کریمه، اجرا کرد که مسئولان دست‌اندرکار روسی را به تخلیه بیش از 2000 غیرنظامی از این منطقه وادار ساخت.

کریلو بودانوف، مدیر اطلاعات نظامی اوکراین گفت: «عملیات موفقیت‌آمیزی در کریمه اشغالی انجام گرفت که دشمن، میزان خسارات و تعداد کشته‌هایش را پنهان می‌کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید