روسیه از حمله تلافی‌جویانه علیه اوکراین در منطقه اودسا خبر داد

اوکراین اعلام کرد که «تاسیسات بندری» در منطقه ساحلی اودسا، شامگاه دوشنبه ساعاتی پس از تعلیق توافقنامه صادرات غلات، هدف حمله موشکی روسیه با استفاده از موشک‌های «کالیبر» قرارگرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای این کشور در حملات شبانه با استفاده از سلاح‌های نقطه‌زن، مراکز تجهیز پهپادهای دریایی در منطقه اودسا اوکراین را هدف قرار دادند.

وزارت دفاع روسیه، سه‌شنبه 27 تیر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «شب گذشته، نیروهای مسلح روسیه، طی حمله تلافی‌جویانه سنگین با استفاده از سلاح‌های نقطه‌زن از دریا، مراکز تجهیز و ساخت پهپادهای دریایی برای اقدامات تروریستی علیه روسیه را در کارخانه کشتی‌سازی در منطقه اودسا، هدف قرار دادند.»

این بیانیه افزود: «تأسیسات ذخیره سوخت در شهرهای نیکولایف و اودسا با حجم کل حدود 70 هزار تن سوخت، تخریب شد که برای تأمین سوخت تجهیزات نظامی اوکراین استفاده می‌شد.»

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که نیروهای این کشور، در محور کوبیانسک در اوکراین در حال پیشروی هستند.

این حملات یک روز پس از حمله شهپادی به پل کریمه بود که علاوه بر آسیب به بخشی از پل، دو کشته و یک کودک زخمی برجای گذاشت و مقامات روسیه، اوکراین را به انجام آن متهم کرده و دست‌داشتن سرویس‌های اطلاعاتی غرب را محتمل می‌دانند.

حمله به تاسیسات بندری

از سویی اوکراین سه‌شنبه اعلام کرد که «تاسیسات بندری» در منطقه ساحلی اودسا شامگاه دوشنبه ساعاتی پس از تعلیق توافقنامه صادرات غلات، هدف حمله موشکی روسیه با استفاده از موشک‌های «کالیبر» قرارگرفت.

به گفته فرماندهی عملیات اوکراین در جنوب این کشور، 21 پهپاد انتحاری «شاهد -136» نیز در منطقه اودسا و 4 فروند دیگر در منطقه میکولایف در شمال منفجر شدند که تاسیساتی صنعتی را هدف قرار داد.

روسیه هم سه‌شنبه از سرنگونی شبانه 28 پهپاد اوکراین بر فرار شبه‌جزیره کریمه خبر داد.

به گفته نیروی هوایی اوکراین، مناطق جنوب و شرق کشور شب گذشته، هدف حملات هوایی روسیه علیه با استفاده از پهپاد و چه‌بسا موشک‌های بالستیک قرار گرفت.

ضد حمله اوکراین

کی‌یف، ماه گذشته ضد حمله خود برای بازپس‌گیری مناطق تحت اشغال روسیه را آغاز کرد و ابتکار عمل این جنگ هفده ماهه را عملا در دست گرفت.

اوکراین دستاوردهای فزاینده‌ای را برای خود در شرق و جنوب کشور از زمان آغاز این ضد حمله رقم زده است.

این در حالی است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در مصاحبه‌ای تلویزیونی مدعی شد که ضد حمله اوکراین، توام با موفقیت نیست و تلاش‌ها برای شکستن دیوار دفاعی روسیه، شکست خورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید