بوگدانوف به «العربیه»: حضور نامشروع آمریکا یکپارچگی سرزمینی سوریه را تهدید می‌کند

نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه روابط روسیه با ریاض و ابوظبی را روبه پیشرفت توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

میخائیل بوگدانوف، معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی، روابط مسکو با ریاض و ابوظبی را رو به پیشرفت ارزیابی کرد.

این سخنان بوگدانوف در پاسخ به پرسش «العربیه» درباره ارزیابی او از سطح روابط روسیه با پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی، ایراد شده است.

او درباره میانجی‌گری روسیه میان ترکیه و سوریه نیز افزود:« مسکو امیدوار است که این امر به عادی‌سازی روابط میان دو کشور منجر شود».

بوگدانوف در مصاحبه اختصاصی با «العربیه» با بیان اینکه حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است، گفت: «واشینگتن با بهانه قرار دادن مبارزه با تروریسم نیروهای خود را در مناطق مهم اقتصادی سوریه در شرق رودخانه فرات که دارای منابع طبیعی و نفتی است، استقرار داده و همین سیاست را در منطقه «التنف» در جنوب سوریه در پیش گرفته است».

این مقام روسی در ادامه سخنان خود گفت:« نیروهای آمریکایی از گروه‌های کُرد حمایت می‌کنند که این نقض تمامیت ارضی سوریه به شمار می‌رود».

نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه درباره مسأله پناهجویان سوری گفت: «موضوع پناهجویان مسأله پیچیده‌ای است که به تلاش بین‌المللی نیاز و به بهبودی وضعیت اقتصادی، بازسازی خانه‌های ویران‌شده و وجود اراده‌ای بین‌المللی بستگی دارد».

معاون وزیر امور خارجه روسیه درباره احیای عضویت سوریه در اتحادیه عرب، به «العربیه» گفت که مشارکت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در نشست اخیر اتحادیه عرب در شهر جده سعودی مهم و مثبت است و ابراز امیدواری کرد که این امر به پیشبرد راه‌حل بحران سوریه و بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان کمک کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید