2 کشته و یک مجروح در پی وقوع انفجارهای شدید در پل کریمه

رسانه‌های روسی از مرگ یک مرد و همسرش و زخمی‌شدن دخترشان در حمله به پل کریمه خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اعلام وضعیت اضطراری در منطقه پل کریمه و توقف تردد خودروها، رسانه‌های روسی گزارش دادند که دو انفجار، پل کریمه را در ساعت 3:00 و 3:20 بامداد (به وقت محلی) هدف قرار داده است.

این رسانه‌ها، دوشنبه 26 تیر افزودند که خسارات زیادی در امتداد پل کریمه منتهی به سرزمین اصلی روسیه، وارد شده و از شهروندان خواستند به جای استفاده از پل، از مسیر زمینی جایگزینی که از مناطق جدید روسیه می‌گذرد، برای رفتن به یا خروج از شبه‌جزیره استفاده کنند.

رسانه‌های روسی همچنین مرگ یک مرد و همسرش و زخمی‌شدن دخترشان در حمله به پل کریمه را تایید کردند.

سرگئی آکسیونوف، فرماندار کریمه نیز دوشنبه اعلام کرد که تردد در پل کریمه که شبه‌جزیره را به منطقه کراسنودار روسیه متصل می‌کند، به دلیل یک «وضعیت اضطراری» در پی انفجارهای شدید، متوقف شده است.

او ضمن دعوت از شهروندان به حفظ آرامش و تکیه بر اطلاعات منابع معتبر، نسبت به وجود ذخایر کافی سوخت، مواد غذایی و کالاهای صنعتی اطمینان داد.

مقامات منطقه کراسنودار همچنین بر تعلیق فعالیت کشتی‌های حمل و نقل دریایی میان این منطقه و شبه‌جزیره کریمه به دلیل بروز انفجار، تاکید کردند.

تائید خبر انفجار از سوی «واگنر»

خبرگزاری اوکراینی «آر بی سی» نیز از شنیده‌شدن صدای انفجارها در پل کریمه خبرداد.

یک کانال تلگرامی متعلق به گروه نظامی خصوصی روسی «واگنر» هم تاکید کرد که دو حمله به پل در ساعت 03:04 بامداد (00:04 به وقت گرینویچ) و 03:20 رخ داده است.

با این حال، وزارت حمل و نقل روسیه، با نفی صدمه به ستون‌های پل کریمه، اعلام کرد که تنها یک جاده در امتداد این پل، آسیب دیده است.

مقامات دست‌نشانده روسیه در مناطق خرسون و کریمه، ژوئن گذشته اعلام کرده بودند که نیروهای اوکراینی، پلی که خرسون در جنوب اوکراین به کریمه متصل می‌کند را هدف حمله موشکی قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم