رزمایش نظامی چین و روسیه در دریای ژاپن

برای نخستین بار نیروی دریایی و هوایی روسیه مشترکا در رزمایش شرکت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع چین اعلام کرد یک ناوگان نیروی دریایی امروز برای پیوستن به نیروی دریایی و هوایی روسیه در دریای ژاپن برای انجام رزمایش مشترکی با هدف «حفاظت امنیت آبراه های استراتژیک» حرکت کرد.

وزارت دفاع چین، یکشنبه، 25 تیر در اکانت رسمی خود در وی‌چت اعلام کرد ناوگان کوچکی متشکل از پنج کشتی جنگی و چهار بالگرد بندر چینگدائو را ترک کرده و با نیروهای روسیه در «منطقه از پیش تعیین شده» دیدار خواهد کرد.

طبق اعلام این وزارتخانه، نیروهای دریایی و هوایی روسیه در تمرین‌هایی که در دریای ژاپن برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد.

اولین بار

به گزارش کارشناسان نظامی به نقل از روزنامه «گلوبال تایمز»، اولین بار است که نیروهای دریایی و هوایی روسیه در کنار هم در رزمایش شرکت می‌کنند.

دو کشتی جنگی روسی به نام‌های «گرومکی» و «سوفورشینی» که در این مانور شرکت می کنند، در ماه جاری با نیروی دریایی چین در شانگهای، درباره تاکتیک‌ها، ارتباطات و نجات دریایی، آموزش جداگانه‌ای انجام دادند.

این کشتی‌ها پیش از پهلوگیری در شانگهای، از تایوان و ژاپن عبور کرده که این امر منجر به پیگری و نظارت تایپه و توکیو شد.

مانورهای مشترک نشان از تقویت همکاری نظامی پکن و مسکو از زمان حمله روسیه به اوکراین است و در زمانی انجام می‌شود که چین همچنان درخواست های مکرر ایالات متحده برای از سرگیری تماس‌های نظامی را رد می‌کند.

چند روز پیش از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در فوریه 2022، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین اعلام کردند که همکاری «بی‌مرز» را برقرار کرده‌اند و این همکاری به منظور مقابله با نفوذ آمریکا است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size