موتور محرکه موشک آژانس فضایی ژاپن در حین آزمایش منفجر شد

به گفته یک مقام مسئول در وزارت علم و فناوری ژاپن انفجار حدود یک دقیقه پس از آغاز آزمایش موتور مرحله دوم موشک «اپسیلون اس» رخ داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک مقام وزارت آموزش، علوم و فناوری ژاپن گفت: «یک موتور محرکه موشک روز جمعه در جریان آزمایشی در ژاپن منفجر شد، اما هیچ آسیبی به‌دنبال نداشت.»

به گزارش «رویترز» انفجار موتور محرکه موشک «اپسیلون اس» در روز جمعه 23 تیر، در سایت آزمایش «آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن» (JAXA)، آخرین مورد از یک سری آزمایش‌های ناموفق است که بلندپروازی‌های فضایی ژاپن را به تعویق می‌اندازد.

یک مقام مسئول در وزارت علم و فناوری ژاپن در همین رابطه به رویترز گفت: «انفجار حدود یک دقیقه پس از آزمایش موتور مرحله دوم رخ داد.»

ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های ژاپنی نشان می‌دهد که شعله‌های آتش از کنار یک مرکز آزمایش بیرون می‌آیند قبل از این‌که ساختمان کوچک در شعله‌های آتش سوخته و سقف آن منفجر شود.

این اولین بار نیست که تلاش ژاپن برای توسعه فناوری‌های فضایی با شکست مواجه می‌شود.

راکت «اچ‌3» جدید JAXA در اولین پرواز خود در ماه مارس، زمانی که موتور مرحله دوم آن طبق برنامه‌ مشتعل نشد، منهدم شد. این به دنبال شکست موشک سوخت جامد «اپسیلون-6» این آژانس ژاپنی در ماه اکتبر بود.

استارت‌آپ حمل‌ونقل قمری «تی 9348» که یک شرکت خصوصی ژاپنی است نیز، در آوریل گذشته و در تلاش برای اولین فرود نرم خود با سفینه Hakuto-R روی ماه، به سطح این قمر برخورد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید