مخالفت دادستان ویژه آمریکا با تعویق محاکمه ترامپ

دفتر دادستان ویژه ایالات متحده در درخواستی که به قاضی فدرال ارائه کرد، گفت تعویق محاکمه ترامپ هیچ مبنای «قانونی و اِستنادی» ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جک اسمیت، دادستان ویژه ایالات متحده که وظیفه رسیدگی به پرونده سوءاستفاده از اسناد طبقه‌بندی‌شده توسط دونالد ترامپ را بر عهده دارد، از قاضی پرونده خواست تا به درخواست رئیس‌جمهوری پیشین برای تعویق محاکمه پاسخ منفی دهد.
به گزارش «رویترز»، دفتر اسمیت روز پنجشنبه در درخواستی که به آیلین کَنُن، قاضی فدرال ارائه کرد، گفت تعویق محاکمه ترامپ هیچ مبنای «قانونی و اِستنادی» ندارد، و از قاضی خواست تاریخ محاکمه را همان 11 دسامبر موعود حفظ کند.
ترامپ 13 ژوئن امسال در میامی در دادگاه فدرال فلوریدا ظاهر شد تا درباره اتهامات علیه خود مبنی بر اینکه او اسناد طبقه‌بندی‌شده را هنگام خاتمه خدمت در سال 2021 به طور غیرقانونی با خود برده، و هنگامی که مقامات قضایی به دنبال بازیابی آنها بودند، از «اجرای عدالت» جلوگیری کرده، پاسخ دهد. ترامپ خود را در تمام موارد بی‌گناه دانست.
ترامپ که اکنون نامزد پیشروی جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2024 است، به همراه دستیارش، والت ناوتا در این پرونده متهم است. تیم حقوقی دو متهم روز دوشنبه در نامه‌ای از قاضی خواسته بودند تا محاکمه آنها را به تعویق بیندازد.
به گفته آنها: «رئیس‌جمهور ترامپ سخت مشغول کارزار انتخاباتی ریاست‌جمهوری آمریکا است، و تاکنون نامزد احتمالی حزب جمهوری‌خواه بوده است. این تعهد نیاز به زمان و انرژی چشمگیری دارد، و این تلاش تا روز انتخابات در 5 نوامبر 2024 ادامه خواهد یافت.»
به گفته رویترز، قاضی کنن در ابتدا تاریخ محاکمه را 14 آگوست امسال اعلام کرده بود، اما هر دو طرف با بیان اینکه زمان کوتاه است و فرصت کافی برای آماده شدن به آنها نمی‌دهد، با این تاریخ مخالفت کرده بودند. تیم دادستان ویژه آمریکا گفته بود 11 دسامبر مناسب است.
قرار است دادستان‌های فدرال به همراه تیم حقوقی ترامپ و ناوتا روز سه‌شنبه هفته آینده در دادگاه فدرال فلوریدا دور هم جمع شوند و برای برنامه‌ریزی محاکمه و سایر موضوعات لجستیکی مشورت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید