رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا خواهان تسریع تحویل تسلیحات به تایوان شد

مارک میلی تصریح کرد تایوان به سامانه‌های پدافند هوایی و تسلیحات حمله به کشتی‌ها نیاز دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که تسریع ارسال تسلیحات به تایوان از سوی ایالات متحده و متحدانش طی سال‌های آینده برای کمک به دفاع از این جزیره ضرورت دارد.

میلی، جمعه 23 تیر در جریان سفرش به توکیو به خبرنگاران گفت: «به نظرم سرعتی که ما یا دیگر کشورها به تایوان کمک می‌کنیم تا توانمندی‌های دفاعی خود را بهبود بخشد، باید در سال‌های آینده افزایش یابد.»

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا افزود: «تایوان به تسلیحاتی مانند سامانه‌های پدافند هوایی و جنگ‌افزارها برای حمله به کشتی‌ها از خشکی نیاز دارد. به باور من، بهبود توانمندی‌های نظامی و دفاعی تایوان حائز اهمیت است.»

تایوان از سال گذشته، عدم خشنودی خود از تاخیر در تحویل تسلیحات آمریکایی مانند موشک‌های ضدهوایی «استینگر»، در پی صادرات این تسلیحات به اوکراین را ابراز کرد.

به گفته تایوان، هزینه‌های دفاعی این کشور در سال جاری بر تامین تسلیحات و تجهیزات لازم برای مقابله با «محاصره کامل» توسط چین، از جمله قطعات یدکی جنگنده‌ها و تکمیل ذخایر تسلیحاتی متمرکز خواهد بود.

چین طی چندین رزمایش‌ در ماه اوت در اطراف جزیره تایوان، ضمن شلیک موشک‌هایی بر فراز تایپه، مناطق ممنوعه پروازی و دریایی برای محاصره و حمله احتمالی به تایوان را شبیه‌سازی کرد.

به گفته میلی، مناسبات ایالات متحده و چین، روندی «به شدت کاهنده» دارد و دیدارهای دیپلماتیک اخیر، از جمله میان آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و وانگ یی، دیپلمات ارشد چین، برای کاهش احتمال تشدید تنش‌ها مهم بوده است.

او افزود: «ایالات متحده، لزوم تغییر مکان برخی از نیروهای خود در منطقه آسیا و اقیانوسیه را بررسی می‌کند.»

اکثریت نیروهای آمریکا در شمال شرق آسیا از جمله 28500 سرباز در کره جنوبی و 56000 سرباز در ژاپن مستقر هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید