دستور بایدن برای استقرار 3 هزار سرباز آمریکایی اضافه در اروپا

مجوز استقرار نیروی اضافی در پی سفر پنج روزه بایدن به اروپا صادر شد که طی آن‌ رئیس جمهوری آمریکا از بریتانیا، لیتوانی و فنلاند دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، پنجشنبه 22 تیر به وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» اجازه داد تا از 3000 نیروی ذخیره برای استقرار در اروپا، با هدف افزایش نیروهای آمریکایی در این منطقه به منظور حمایت از «عملیات عزم آتلانتیک»، استفاده کند.

بر اساس بیانیه منتشرشده از سوی کاخ سفید، شمار یگان‌های مستقر در یک بازه زمانی معین، نباید از 3000 نفر تجاوز کند.

مجوز استقرار 3000 نیروی اضافی در پی سفر پنج روزه بایدن به اروپا صادر شد که طی آن‌ رئیس جمهوری آمریکا از بریتانیا، لیتوانی و فنلاند دیدار کرد و هدف آن، قدرت‌نمایی «ناتو» برابر تهاجم روسیه به اوکراین بود.

بایدن در این سفر اعلام کرد، او و دیگر سران «ناتو» نشان دادند که این هم‌پیمانی نظامی، «بیشتر از هر زمانی از وحدت برخورداراست.»

اگرچه درخواست اوکراین در خصوص تعیین مسیری روشن برای عضویت در «ناتو»، دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد، با این حال بایدن تاکید کرد که توافق با کشورهای عضو ناتو، از امنیت بلندمدت کی‌یف حتی بدون ورود رسمی آن به این پیمان دفاعی، حمایت می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با سائولی نینیستو، رئیس جمهوری فنلاند، تاکید کرد که زلنسکی به‌رغم ابراز نارضایتی از عدم وجود چارچوب زمانی مشخص برای پیوستن اوکراین به «ناتو»، در نهایت از تصمیم‌های اتخاذشده در نشست رهبران این پیمان بسیار خشنود شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم