بلینکن: همراه با هم‌پیمانان خود با «هر گونه تجاوز» کره شمالی مقابله خواهیم کرد

روز گذشته وزرای خارجه «گروه هفت» در بیانیه مشترکی تداوم پرتاب موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای کره شمالی را تهدیدی بسیار جدی علیه صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی دانسته و به شدت محکوم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، طی اظهاراتی در واکنش به آزمایش موشکی روز پنج‌شنبه پیونگ یانگ، تاکید کرد که ایالات متحده همراه با متحدان خود با «هر گونه تجاوز» کره شمالی مقابله خواهد کرد.

بلینکن جمعه 23 تیر در دیدار با وزرای خارجه ژاپن و کره جنوبی در جاکارتا، پایتخت اندونزی، گفت: «ما به‌طور مشترک دفاع می‌کنیم و مایلیم تمام توان را برای دفع تجاوز به‌کار گیریم».

پیش‌تر سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد پنج‌شنبه در جلسه شورای امنیت ضمن دفاع از پرتاب آزمایشی موشک بالستیک دوربرد اخیر کشورش، آمریکا را متهم کرد که اوضاع در شمال شرق آسیا را «تا آستانه جنگ هسته‌ای» پیش برده است.

کیم سونگ خطاب به شورای امنیت پرتاب آزمایشی اخیر موشک «هواسونگ-18» را تمرین مشروع کره شمالی برای دفاع از خود توصیف کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا با تهدیدات هسته‌ای و استقرار زیردریایی هسته‌ای در کره جنوبی برای اولین بار در 14 سال گذشته تنش‌های منطقه‌ای را به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش داده، خاطرنشان کرد که آزمایش‌های موشکی پیونگ یانگ تاثیر منفی بر امنیت سئول نخواهد گذاشت.

روز گذشته وزرای خارجه هفت کشور صنعتی و قدرتمند جهان موسوم به «گروه هفت» در بیانیه مشترکی تداوم پرتاب موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای کره شمالی را تهدیدی بسیار جدی علیه صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی دانسته و به شدت محکوم کردند.

اخیرا سئول و واشینگتن نیز متعهد شدند که در صورت استفاده پیونگ یانگ از تسلیحات هسته‌ای، کره شمالی با واکنشی اتمی مواجه خواهد شد که به بقای دولت فعلی آن پایان خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید