یک کشته و چهار زخمی در حملات هوایی روسیه به کی‌یف

نیروی هوایی اوکراین در اطلاعیه‌ای تاکید کرد که حمله با پهپاد توسط روسیه همچنان تهدیدی علیه شهرها و زیرساخت‌های شهری اوکراین محسوب می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات شهری کی‌یف، پایتخت اوکراین، پنج‌شنبه 22 تیر اعلام کردند که حملات هوایی شب گذشته روسیه به این شهر دست‌کم یک کشته و چهار زخمی به همراه داشته و حداقل صدای سه انفجار در کی‌یف شنیده شده است.

ویتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف در «تلگرام» بیان کرد که نیروهای اورژانس پایتخت پس از وقوع چندین انفجار تماس‌هایی از مناطق سولومیانسکی، شیفچنکیفسکی، بودیلسکی و دارنیتسکی برای کمک‌رسانی دریافت کردند.

کلیچکو اشاره کرد که «در منطقه بودیلسکی، نیروهای امدادی پس از خاموش‌کردن آتش‌ ناشی از بمباران یک مجتمع مسکونی، جسد یک شهروند را از زیر آوار خارج کردند.»

شهردار کی‌یف افزود، دو شهروند زخمی در محل مورد هدف در منطقه شیفچنکیفسکی مورد درمان سرپایی قرار گرفتند.

سرگئی بوبکو، رئیس شورای نظامی کی‌یف هم اظهار داشت که دو نفر بر اثر فروریختن آوار در منطقه دارنیتسکی زخمی شدند.

شهردار کی‌یف تاکید کرد که چندین ساختمان مسکونی در منطقه شیفچنکیفسکی و یک ساختمان غیرمسکونی در منطقه بودیلسکی دچار آتش‌سوزی شدند که نیروهای امدادی و آتش‌نشانی فورا در محل حضور یافتند.

تصویر منتشرشده در حساب کاربری شورای نظامی کی‌یف در تلگرام، انهدام بخشی از یک آپارتمان در یک ساختمان مسکونی مرتفع در منطقه دارنیتسکی را نشان می‌دهد.

همزمان، نیروی هوایی اوکراین در اطلاعیه‌ای تاکید کرد که حمله با پهپاد توسط روسیه همچنان تهدیدی علیه شهرها و زیرساخت‌های شهری اوکراین محسوب می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size