روسیه در واکنش به اجلاس «ناتو»: جنگ جهانی سوم نزدیک است

دبیرکل ناتو روز گذشته در اجلاس این پیمان نظامی گفت، رهبران ناتو با هدف مقابله با روسیه بر یک برنامه دفاعی گسترده و مشترک توافق کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیمتری مدودف، جانشین دبیر شورای امنیت روسیه در واکنش به اجلاس جاری ناتو در ویلنیوس، پایتخت لیتوانی گفت که افزایش کمک‌های نظامی این پیمان به اوکراین، زمان آغاز جنگ جهانی سوم را نزدیک می‌کند.

مدودف، شامگاه سه‌شنبه 20 تیر از طریق «تلگرام» اعلام کرد، کمک‌های نظامی ناتو، نمی‌تواند مانع تحقق اهداف روسیه در اوکراین شود.

او اشاره کرد، «به‌رغم دیدگاه جنون‌آمیز رهبران غربی، آنها نتوانستند شرایط را عوض کنند» و افزود: «کشورهای غربی (در رابطه با اوکراین) در بن‌بست قرار گرفتند.»

سخنان مدودف در واکنش به مواضع ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو عنوان شد که روز گذشته در اجلاس این پیمان نظامی گفت، رهبران ناتو با هدف مقابله با روسیه بر یک برنامه دفاعی گسترده و مشترک توافق کردند.

پیش از این نیز وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود که به‌زودی کمک نظامی 800 میلیون دلاری شامل تسلیحات خوشه‌ای در اختیار اوکراین قرار خواهد داد.

استولتنبرگ همچنین درباره پیوستن اوکراین به ناتو گفت، این پیمان از عضویت اعضای جدید استقبال می‌کند و این اعضای کنونی هستند که پیرامون گسترش ناتو تصمیم می‌گیرند نه مسکو.

رهبران کشورهای عضو ناتو از روز گذشته اجلاسی دو روزه را در پایتخت لیتوانی با هدف اعلام حمایت از اوکراین برابر حمله نظامی روسیه آغاز کردند.

اوکراین که هم اکنون در حال ضدحمله علیه نیروهای روسیه در خاک خود است، خواستار عضویت کامل در پیمان نظامی ناتو است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید