چرا چارلز سوم با تشریفات کامل سلطنتی از جو بایدن استقبال نکرد؟

عدم حضور روسای جمهوری پیشین آمریکا در مراسم تاج‌گذاری بریتانیا یک رسم نانوشته است، و چنین چیزی تاکنون اتفاق نیفتاده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دو‌شنبه در لندن با چارلز سوم، پادشاه بریتانیا دیدار کرد، اما این ملاقات بسیار عادی و بدون تشریفات کامل سلطنتی برگزار شد. کارشناسان می‌گویند دلیل این امر این بوده که سفر بایدن یک بازدید رسمی دولتی نبوده است.

به گزارش «فاکس نیوز»، بایدن سر راهش به لیتوانی برای شرکت در اجلاس سالانه «ناتو»، در لندن توقف کرد و با شاه چارلز و ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا دیدار کرد.

Advertisement

کارشناسان می‌گویند رئیس‌جمهوری آمریکا در این دیدار مهمان پادشاه بریتانیا نیست، و بنابراین مورد استقبال رسمی چالز سوم با تشریفات کامل سلطنتی قرار نمی‌گیرد.

این اولین سفر جو بایدن به بریتانیا از زمان آغاز ریاست‌جمهوری وی، و همچنین اولین سفر یک رئیس‌جمهوری ایالات متحده به بریتانیا از سال 2019 است. آخرین سفر رسمی یک رئیس‌جمهوری آمریکا به بریتانیا را دونالد ترامپ در ماه ژوئن آن سال انجام داد.

ترامپ در آن سفر با تشریفات کامل سلطنتی مورد استقبال ملکه الیزابت دوم قرار گرفت، که برای رئیس‌جمهوری وقت آمریکا مهمانی شام باشکوهی برگزار کرد. ملکه در آن مهمانی تاج بر سر گذاشت و لباس سفید پوشید.

به گفته ناظران، جو بایدن نیز در سفر اخیر مورد «استقبال گرم» خاندان سلطنتی و دولت بریتانیا قرار گرفته است، با این تفاوت که چون دیدار رسمی نبود، مهمانی به افتخار او ترتیب داده نشد، و ظاهرا ملکه کاملیا و کیت میدلتون، همسر ولی‌عهد، نیز با بایدن دیدار نکرده‌اند.

به گفته فاکس نیوز، پس از آنکه بایدن از حضور در مراسم تاجگذاری چارلز سوم در ماه مه خودداری کرد، بسیاری از ناظران گمانه زدند که روابط آمریکا و بریتانیا ممکن است تیره شود. جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، و نوه‌اش در این مراسم ظاهر شدند. با این وجود، عدم حضور روسای جمهوری پیشین آمریکا در مراسم تاج‌گذاری بریتانیا یک رسم نانوشته است، و چنین چیزی تاکنون اتفاق نیفتاده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم