فرماندار پیشین نیوجرسی: ترامپ به مردم «روغن مار» می‌فروشد

کریستی که زمانی متحد نزدیک ترامپ بود، اینک به یکی از جدی‌ترین منتقدان وی در میان جمهوری‌خواهان تبدیل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کریس کریستی‌، فرماندار پیشین نیوجرسی و یکی از نامزدهای جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا، به شدت از رقیب خود دونالد ترامپ انتقاد کرد، و با کنایه به عدم صداقت رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده، گفت ترامپ با وعده و وعیدهای توخالی خود به مردم «روغن مار» می‌فروشد.

به گزارش «سی‌ان‌بی‌سی»، کریستی یکشنبه گفت: «اعضای حزب جمهوری‌خواه و مردم سراسر آمریکا از دست نامزدهای سیاسی که کارشان فروختن روغن مار است خسته شده‌اند. این‌ها فقط وعده می‌دهند، و کارشان این است که هر‌آنچه را که فکر می‌کنند مردم می‌خواهند در آن لحظه بشنوند، به آنها تحویل می‌دهند.»

کریستی که زمانی متحد نزدیک ترامپ بود، اینک به یکی از جدی‌ترین منتقدان وی در میان جمهوری‌خواهان تبدیل شده است، و حتی اختلاف محبوبیت چشمگیر او با ترامپ باعث نشده تا دست از انتقادات خود از رئیس‌جمهوری پیشین بکشد.

کریستی و ترامپ بر سر اصلاحات تأمین اجتماعی در آمریکا نیز به شدت اختلاف نظر دارند. در جایی که ترامپ مدافع سرسخت حفظ وضع موجود در قبال بیمه تأمین اجتماعی در آمریکاست، کریستی می‌گوید این برنامه باید به‌طور بنیادی اصلاح شود تا افراد ثروتمند از دریافت کمک‌های آن محروم شوند. فرماندار پیشین نیوجرسی همچنین قصد دارد سن بازنشستگی را بالا ببرد.

کریستی کارزار انتخاباتی خود را از 6 ژوئن آغاز کرده است، و با کسب حدود 2.5 درصد حمایت اولیه جمهوری‌خواهان، با اختلاف زیاد ترامپ را دنبال می‌کند، و با این حال طی هفته‌های اخیر وضعیت کریستی نسبت به سایر نامزدهای جمهوری‌خواه بهتر شده است.

به گفته «سی‌ان‌بی‌سی»، برای اینکه فردی که خودش را نامزد جمهوری‌خواهان کرده است بتواند در انتخابات مقدماتی این حزب میان کاندیداهای بالقوه آن که در ماه آگوست برگزار می‌شود شرکت کند، لازم است بیش از چهل هزار مورد کمک مالی از رای‌دهندگان دریافت کند، و در سه نظرسنجی ملی یا دو نظرسنجی ملی و یک نظرسنجی ایالتی بیش از یک درصد حمایت رای‌دهنگان را دریافت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید