کی‌یف مسئولیت حمله به پل کریمه در سال 2022 را پذیرفت

وزارت خارجه روسیه اذعان وزارت دفاع اوکراین به هدف قرار دادن پل کریمه در اکتبر گذشته را دلیلی بر «ماهیت عملیات تروریستی کی‌یف» دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین اعلام کرد که اوکراین در اکتبر سال گذشته به پل کریمه حمله کرده است.

مالیار در کانال خود در تلگرام درباره نتایج 500 روز عملیات نظامی ویژه روسیه علیه کی‌یف نوشت: «273 روز از اولین حمله به پل کریمه برای اخلال در تدارکات نظامی و پیشروی روس‌ها می‌گذرد.»

وزارت خارجه روسیه اذعان وزارت دفاع اوکراین به هدف قرار دادن پل کریمه در اکتبر گذشته را دلیلی بر «ماهیت عملیات تروریستی کی‌یف» دانست.

واسیلی مالیوک، رئیس سرویس امنیتی اوکراین در 27 مه به طور غیرمستقیم مسئولیت سرویس‌های امنیتی اوکراین در حمله به پل کریمه را تایید کرد.

صبح روز 8 اکتبر 2022 انفجار یک کامیون در قسمت ترافیکی پل کریمه باعث شعله‌ور شدن 7 مخزن سوخت در قطاری در حال حرکت به سوی این شبه جزیره شد و این حادثه به کشته‌شدن 4 غیرنظامی انجامید.

متعاقباً تردد ریلی در پل کریمه برقرار شد و تردد وسایل نقلیه در هر دو جهت روی پل از سرگرفته شد.

الکساندر باستریکین، رئیس کمیته تحقیقات روسیه، این حادثه را یک حمله تروریستی توصیف کرد و به دخالت سرویس‌های امنیتی اوکراین در آن اشاره کرد.

این پل که 19 کیلومتر طول دارد، پروژه‌ای با اعتبار و مهمی است که توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در سال 2018 افتتاح شد که اهمیت لجستیکی زیادی برای نیروهای روسی دارد و روسیه در طول جنگ با اوکراین از این پل برای انتقال تجهیزات نظامی ارتش خود استفاده می‌کرد.

این انفجار باعث تخریب بخشی از پل شد و همچنین چندین واگن قطار سوختی را که به سمت شبه جزیره در حرکت بود، نابود کرد.

روسیه نیز در پاسخ به انفجار پل کریمه صدها حمله موشکی را انجام داد که زیرساخت‌های کی‌یف و سایر شهرهای اوکراین را هدف قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید