تداوم بحران پیداکردن کوکائین در کاخ سفید؛ فرصتی برای سرنگونی بایدن

مقامات دولت بایدن تاکید کردند که پیداشدن کوکائین در کاخ سفید امنیت ملی آمریکا را به خطر نمی‌اندازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پیداشدن کوکائین در کاخ سفید عملا هدیه‌ای به جمهوری‌خواهان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری محسوب می‌شود و دشمنان جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با بهره‌برداری از سوابق اعتیاد هانتر، پسر بایدن از فرصتی طلایی برای سرنگونی رئیس جمهوری برخوردار شدند.

کاخ سفید، جمعه با اعلام این که پیداشدن کوکائین در اقامتگاه ریاست جمهوری آمریکا، خطری برای امنیت ملی ایجاد نمی‌کند، افزود که «اتاق بررسی بحران» در زمان پیدا شدن پودر سفید، خالی از رفت و آمد بود.

بسته کوکایینی که در بخش غربی کاخ سفید پیدا شد، در نزدیکی «اتاق بررسی بحران» و در طبقه پایین دفتر رئیس‌ جمهوری قرار داشت. این حادثه جار و جنجال سیاسی بزرگی ایجاد کرد و نهاد ریاست جمهوری آمریکا چند روزی در تلاش برای آرام‌کردن اوضاع است.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید هم گفت که مواد مخدر در نزدیکی «اتاق بررسی بحران» پیدا شده است، اما این اتاق «ماه‌ها است که به‌دلیل عملیات ساختمانی جاری» بلااستفاده است.

سالیوان افزود: «به همین دلیل طی این مدت، تنها کارگران بودند که در آن اتاق تردد داشتند.»


حادثه‌ دردسر ساز

این حادثه، درد سر زیادی برای دولت بایدن ایجاد کرد که در تلاش است از تکرار رسوایی‌های دوران ریاست جمهوری ترامپ اجتناب ورزد.

سالیوان پیشتر خاطرنشان کرد که کارکنان کاخ سفید، مشمول سیاست سختگیرانه «آزمایش مواد مخدر» می‌شوند.

پس از اعلام کشف کوکائین، تعدادی از شخصیت‌های راست‌گرا به دلیل اعتیاد هانتر پسر بایدن، انگشت اتهام را به سمت او گرفتند.

کارن ژان پیر، سخنگوی ریاست جمهوری، جمعه بار دیگر با این بیان که «خانواده بایدن» در زمان وقوع حادثه، حضور نداشتند، پرسش یک روزنامه‌نگار در این مورد را «نامسئولانه» توصیف کرد.

سرویس مخفی، مسئول حفظ امنیت مقامات ارشد آمریکا، چهارشنبه در پی اعلام خطرناک‌بودن ماده پیداشده (مواد سمی یا میکربی محتمل)، متعاقبا تاکید کرد که این پودر، ماده مخدر کوکائین است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید