ارتش روسیه مدعی خنثی‌کردن عملیات نیروهای اوکراین برای نفوذ به دونتسک شد

دفتر نمایندگی جمهوری خلق دونستک در مرکز مشترک نظارت و گزارش موضوعات متعلق به جنایات جنگی نیروهای اوکراینی اعلام کرد ارتش اوکراین در 24 ساعت گذشته 58 بار به جمهوری دونستک حمله کرده و 328 پرتابه به سوی این مناطق شلیک کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه جنگ اوکراین، نیروهای منطقه جنوبی ارتش روسیه یکشنبه 7 ژوئیه 2023 یک واحد توپخانه ارتش اوکراین را هنگام تلاش برای ورود به منطقه خاکستری در جبهه دونتسک منهدم کردند.

در پی این عملیات، مسکو اعلام کرد این واحد توپخانه‌ای کوشیده وارد منطقه ابورنیک شده و از آنجا حملات توپخانه‌ای علیه نیروهای روس سامان دهد، اما این واحد توسط واحدهای شناسایی و پهپادها رهگیری شده و مورد حمله قرار گرفت و منهدم شد.

سخنگوی نیروهای منطقه مرکزی ارتش روسیه هم روز یکشنبه از حمله جنگنده‌های این کشور به سه نقطه تجمع نیروهای اوکراینی و یک انبار مهمات در منطقه کراسنی لیمان خبر داد و گفت که اهداف مورد نظر در مناطق چیروفونایا، دیبرووا و جنگل‌های سربریانسکوی، نیوسکوی و ترنی بوده‌اند.

او به خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت توپخانه نیروهای منطقه مرکزی ارتش روسیه علاوه بر این به واحدهای مکانیکی شماره 21 و 42 ارتش اوکراین حمله برده و خسارات مالی و جانی قابل توجهی به آنها وارد کرده و توپخانه هاورتز دی 32 و همچنین واحدهای خمپاره‌ای 120 میلی‌متری آنها را منهدم ساختند.

همزمان دفتر نمایندگی جمهوری خلق دونستک در مرکز مشترک نظارت و گزارش موضوعات متعلق به جنایات جنگی نیروهای اوکراینی اعلام کرد ارتش اوکراین در 24 ساعت گذشته 58 بار به جمهوری دونستک حمله کرده و 328 پرتابه به سوی این مناطق شلیک کرده است.

58 مورد این پرتابه‌ها متعلق به گلوله‌های توپ از نوع 152 و 155 میلی‌متر بوده‌ است و در نتیجه این حملات یک شهروند غیرنظامی کشته، 5 نفر زخمی و 13 ساختمان مسکونی و تاسیسات زیربنایی ویران شدند.

ولودیمیر زلسنکی، رئیس‌ جمهوری اوکراین هم روز شنبه از ترکیه به کشورش بازگشت و پنج تن از فرماندهان نیروهای مدافع ماریوپول را با خود به کییف آورد. این فرماندهان در حالی همراه رئیس‌ جمهوری بازگشتند که براساس توافق‌ تبادل اسرا قرار بود تا پایان جنگ در ترکیه بمانند.

دیمیتری بیسکوف، سخنگوی کرملین بلافاصله به این موضوع واکنش نشان داد و گفت که ترکیه شروط تبادل اسرا را نقض کرده و مسکو را در جریان امر قرار نداده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید