اتحادیه اروپا از افت 90 درصدی واردات سوخت‌های فسیلی از روسیه خبر داد

نمودار منتشر شده توسط کمیسیون اروپا نشان می‌دهد که میزان محصولات پتروشیمی و نفت خام وارد شده از روسیه به اتحادیه اروپا در سال 2023, فقط یک و نیم میلیارد بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیسیون اروپا با انتشار گزارشی از کاهش 90 درصدی وارادت سوخت‌های فسیلی روسیه به این اتحادیه، خبر داد.

حساب توییتر کمیسیون اروپا، یکشنبه، 18 تیر با انتشار یک نمودار که این کاهش را به‌وضوح نشان می‌دهد، نوشت: «ما از شر سوخت های فسیلی روسیه خلاص می‌شویم.»

Advertisement

گزارش کمیسیون اروپا نشان می‌دهد که در ماه مارس سال جاری، واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه 90 درصد در مقایسه با میانگین سال‌های 2019 تا 2022 کاهش یافته است.

همچنین بر اساس این گزارش، «تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه و سقف قیمتی که گروه هفت (جی7) برای بنزین و محصولات مرتبط روسیه» وضع کرده‌اند، این نتایج را به همراه آورده است.

نمودار منتشر شده توسط کمیسیون اروپا نشان می‌دهد که میزان محصولات پتروشیمی و نفت خام وارد شده از روسیه به اتحادیه اروپا در سال 2023, فقط یک و نیم میلیارد بوده است. در حالی‌که در ماه مشابه در سال 2021 این رقم 15 میلیون تن و در سال 2019، یعنی پیش از شروع پاندمی ویروس کرونا، حدود 17 میلیون تن بوده است.

بعد از حمله نظامی روسیه به اوکراین، اتحادیه اروپا و هفت کشور صنعتی جهان شامل ایالات متحده، کانادا، ژاپن، فرانسه، بریتانیا و ایتالیا، تحریم‌هایی را بر نفت، گاز و فرآورده‌های نفتی روسیه وضع کرده‌اند که مطابق آن کشورها فقط می‌توانند نفت روسیه را به قیمت 60 دلار به ازای هر بشکه خریداری کنند.

همین موضوع باعث شده که خرید نفت این کشور از سوی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سایر کشورهای متحد غرب، به شدت کاهش یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید