«پنتاگون»: مهمات خوشه‌ای به اوکراین ارسال خواهیم کرد

وزارت دفاع آمریکا خاطرنشان کرد که پیروزی روسیه، نتایجی به مراتب خطرناک‌تر از دستیابی اوکراین به مهمات خوشه‌ای در بر خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اعلام کاخ سفید مبنی بر درخواست کییف برای دریافت مهمات خوشه‌ای به منظور دفاع از خاک خود، وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» تاکید کرد که واشینگتن، این تسلیحات را در اختیار اوکراین قرار خواهد داد.

پنتاگون جمعه 16 تیر در بیانیه‌ای با اعلام این که آمریکا، تسلیحات و مهمات جدیدی را در اختیار اوکراین قرار خواهد داد، افزود که کییف متعهد شده از این تسلیحات در خاک خود استفاده کند.

پنتاگون همچنین خاطرنشان کرد که پیروزی روسیه، نتایجی به مراتب خطرناک‌تر از دستیابی اوکراین به مهمات خوشه‌ای را دربر خواهد داشت.

وزارت دفاع آمریکا فاش ساخت که تحویل مهمات خوشه‌ای به اوکراین بر اساس جدول زمانی متناسب با ضدحمله این کشور علیه قوای روسیه، انجام خواهد شد.

این تحولات پس از صدور بیانیه امروز کاخ سفید مبنی بر این بود که ایالات متحده، اوکراین را در این جنگ، بی‌دفاع نخواهد گذاشت.

در ادامه بیانیه کاخ سفید آمده است که برخی از متحدان، درباره ارسال مهمات خوشه‌ای از سوی واشینگتن به اوکراین، ملاحظه دارند، در حالی که کییف اعلام کرده است که نهایت تلاش خود را برای پاکسازی مین‌ها پس از پایان منازعه، به کار خواهد بست.

کاخ سفید با این بیان که اوکراین تنها از مهماتی که وارد خاک این کشور خواهد شد، استفاده خواهد کرد افزود که واشینگتن از خطر استفاده از بمب‌های خوشه‌ای آگاه است و به همین دلیل، اتخاذ تصمیم نهایی در مورد آنها، به تعویق افتاده بود.

کاخ سفید، روسیه را به استفاده از مهمات خوشه‌ای در جنگ در اوکراین متهم ساخت و تاکید کرد که کییف باید اقدامات بیشتری را در راستای پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی«ناتو»، انجام دهد.

به گزارش «واشینگتن پست»، این موضع کاخ سفید پس از آن بود که یک مقام آمریکایی، جمعه اعلام کرد، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با تحویل مهمات خوشه‌ای به اوکراین، موافقت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید