سی‌ان‌ان: تحقیقات درباره کوکائین کشف‌ شده در کاخ سفید هفته آینده به پایان می‌رسد

مقام قضایی تأکید کرد شناسایی مقصر ممکن است دشوار باشد، چرا که روزانه افراد زیادی در جایی که کیسه کوکائین پیدا شده حضور پیدا می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام قضایی ارشد ایالات متحده به «سی‌ان‌ان» گفته است که تحقیقات سرویس مخفی آمریکا درباره کیسه کوکائینی که اخیرا در ساختمان غربی کاخ سفید پیدا شد، اوایل هفته آینده به پایان می‌رسد، و افزود این صرف نظر از احراز هویت فرد یا افراد مظنون به جا گذاشتن کیسه کوکائین در اقامتگاه رئیس‌جمهوری آمریکاست.

به گفته این خبرگزاری، کارآگاهان تا پنجشنبه شب هنوز نتایج منتظر نتایج تجزیه و تحلیل اثر انگشت روی پلاستیک حامل کوکائین و جواب آزمایش ‌«دی‌ان‌ای» بودند، اما اعلام کردند بررسی گزارش‌ بازدیدکنندگان و فیلم‌های دوربین‌های امنیتی کاخ سفید را آغاز کرده‌اند.

سی‌ان‌ان پیشتر گزارش داده بود که یک کیسه کوکائین در کابینتی نزدیک ورودی طبقه همکف ساختمان غربی کاخ سفید پیدا شده است. ورودی این ساختمان جایی است که تورهای بازدید از اقامت‌گاه رئیس‌جمهوری آمریکا از آن وارد کاخ سفید می‌شوند. این تورها معمولا آخر هفته برگزار می‌شوند، و رهبری ‌آنها را کارمندان کاخ سفید بر عهده دارند.

هنگامی که بازدیدکنندگان وارد ساختمان غربی می‌شوند، جلوی در از آنها خواسته می‌شود تلفن‌های همراه خود را در کابینت‌های کنار در بگذارند و بدون آنها وارد کاخ سفید شوند.

از آنجایی که کاخ سفید به عنوان یک «ساختمان حاوی اطلاعات حساس» شناخته می‌شود، که یعنی جایی است که اطلاعات طبقه‌بندی‌شده در آن نگهداری می‌شود، ورود تلفن همراه به آن ممنوع است، و حتی خود کارمندان آن نیز مجبورند تلفن‌های همراه خود را در بدو ورود در کابینت‌های جلوی در بگذارند.

مقام قضایی تأکید کرد که شناسایی مقصر ممکن است دشوار باشد، چرا که روزانه افراد زیادی در جایی که کیسه کوکائین پیدا شده است حضور پیدا می‌کنند. وی همچنین گفت جدول زمانی اعلام‌شده بر اساس پیشرفت فعلی تحقیقات است، اما تحقیقات همچنان ادامه دارد، که می‌تواند زمان اعلام نتایج نهایی را تغییر دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size