کشته شدن یک سرباز اسرائیلی بر اثر تیراندازی در شهرک کدومیم

گروه فلسطینی «حماس» مسئولیت حمله مسلحانه در پیرامون شهرک کدومیم در نزدیکی نابلس را بر عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه»، پنج‌شنبه 15 تیر، از کشته شدن یک سرباز و زخمی شدن یک شهرک‌نشین اسرائیلی بر اثر تیراندازی در حومه شهرک کدومیم در نزدیکی نابلس خبر داد.

رسانه‌های اسرائیلی نیز از کشته شدن مهاجم در نزدیکی شهرک کدومیم خبر دادند.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، ارتش این کشور اعلام کرد که یک مرد اسرائیلی بعدازظهر پنج‌شنبه، 15 تیر توسط یک مرد مسلح فلسطینی در نزدیکی شهرک «کدومیم» در کرانه‌‌ باختری کشته شد.

سرویس آمبولانس اسرائیل نیز گفته است که قربانی در محل حادثه پس از تلاش‌های احیاء جان خود را از دست داده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که نیروهای امنیتی در همین ارتباط یک خودرو را برای بازرسی متوقف کردند که سرنشین آن به سمت آنها شلیک کرده و متواری شد.

نیروهای امنیتی اسرائیل سپس فرد ضارب را تعقیب کرده و او را خلع سلاح کردند. پزشکان حاضر در محل حادثه گفتند که فرد مسلح کشته شده است.

ده‌ها سرباز اسرائیلی در جستجوی مظنونان احتمالی دیگر هستند.

در بحبوحه تیراندازی، یک آژیر نفوذ مشکوک در غرب نابلس به صدا درآمده و فرماندهی جبهه داخلی ارتش اسرائیل برای مدت کوتاهی به ساکنان کدومیم دستور داده در خانه‌های خود بمانند و درها و پنجره‌های خود را قفل کنند.

گروه فلسطینی «حماس» مسئولیت حمله مسلحانه روز پنج‌شنبه 15 تیر در پیرامون شهرک کدومیم در نزدیکی نابلس را بر عهده گرفت.

تنش بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها در سراسر کرانه باختری طی یک سال و نیم گذشته بالا گرفته است و ارتش اسرائیل یورش شبانه‌ای را در پاسخ به برخی حملات فلسطینی‌ها انجام داده است.

از آغاز سال جاری میلادی تاکنون، حملات فلسطینیان در اسرائیل و کرانه باختری، از جمله تیراندازی روز پنج‌شنبه، 25 کشته برجای گذاشته است.

بر اساس گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل» طی این مدت تاکنون دست‌کم 147 فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه به دست نظامیان اسرائیلی کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size