پلیس آلمان هفت نفر را به ظن تشکیل گروه تروریستی «شبه داعش» بازداشت کرد

مقامات هلندی نیز پنج‌شنبه دو مظنون دیگر مرتبط با این گروه را بازداشت کردند، مردی اهل تاجیکستان و همسر قرقیزیش که از سال 2022 در هلند اقامت داشته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پلیس آلمان، پنج‌شنبه 15 تیر، هفت نفر را به ظن تشکیل یک سازمان تروریستی با هدف انجام حملات بلندپایه مشابه «داعش»، بازداشت کرد.

به گفته دادستانی آلمان، این افراد که اتباع ترکمنستان، تاجیکستان و قرقیزستان هستند و در ایالت نوردراین-وستفالن در غرب آلمان دستگیر شده‌اند، مدت‌ها است که یکدیگر را می‌شناختند و مدت کوتاهی پس از آغاز جنگ در سال 2022 از اوکراین وارد آلمان شدند.

به گزارش «رویترز» و بر اساس بیانیه دادستانی، آنها در ژوئن 2022 یک سازمان تروریستی تشکیل دادند و اهدافی را در آلمان تحت نظر گرفتند و سعی کردند سلاح تهیه کنند، اما در زمان بازداشت برنامه مشخصی برای حمله نداشتند.

به جز یک تبعه قرقیزستان، بقیه مظنونان دستگیر شده در آلمان از آوریل 2022 برای داعش پول جمع‌آوری و به دفعات آن را به خارج از کشور منتقل می‌کردند.

مقامات هلندی نیز پنج‌شنبه دو مظنون دیگر مرتبط با این گروه را بازداشت کردند، مردی اهل تاجیکستان و همسر قرقیزیش که از سال 2022 در هلند اقامت داشته‌اند.

این مرد، مظنون به عضویت در داعش و دریافت دستور طراحی حمله است.

دادستان هلند در بیانیه‌ای جداگانه گفت که برنامه این گروه، هنوز مشخص نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید