مکرون از احتمال اعمال محدودیت اینترنت در فرانسه خبر داد

مکرون ادعا کرده‌ معترضان از رسانه‌های اجتماعی برای سازماندهی اجتماعات غیرقانونی و فیلمبرداری از وقایع خشونت‌آمیز استفاده می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در دیدار با شهرداران شهرهایی که شاهد اعتراضات خشونت‌آمیز بوده‌اند، گفته که لازم است برای جلوگیری از ادامه اعتراضات، دسترسی به رسانه‌های اجتماعی را در فرانسه محدود کنند.

به گزارش «یورونیوز»، مکرون به حدود 300 شهردار و مقام محلی گفته است: «باید برای استفاده از رسانه‌های اجتماعی توسط نوجوانان محدودیت‌هایی ایجاد کنیم. وقتی اوضاع از دست خارج می‌شود، باید در موقعیتی باشید که بتوانید رسانه‌های اجتماعی را کنترل یا قطع کنید.»

الیویه وران، سخنگوی دولت فرانسه، به مطبوعات گفته است که منظور مکرون ممنوعیت کامل رسانه‌های اجتماعی نیست، بلکه محدود کردن برخی از عملکردهای آنهاست. مثلا، به ادعای دولت فرانسه، رسانه‌های اجتماعی سیستم‌های مکان‌یابی دارند که نوجوانان از آنها برای برگزاری تظاهرات و ایجاد آتش‌سوزی استفاده می‌کنند.

مکرون و دیگر مقامات فرانسه ادعا کرده‌اند که معترضان از رسانه‌های اجتماعی مثل «تیک‌تاک»، «اسنپ‌چت»، و «تلگرام» برای سازماندهی اجتماعات غیرقانونی و فیلمبرداری از وقایع خشونت‌آمیز استفاده می‌کنند. دولت فرانسه روی این رسانه‌های اجتماعی هیچ کنترلی ندارد، که باعث می‌شود اوضاع امنیتی از دستش خارج شود.

یک منبع نزدیک به رئیس‌جمهوری فرانسه هم به خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گفته است که منظور مکرون قطع کامل اینترنت و شبکه‌های اجتماعی نیست، بلکه منظورش این است که اگر لازم شد، دولت بتواند رسانه‌های اجتماعی را به‌طور موقت به حالت تعلیق درآورد.

به گفته یورونیوز، اظهارات اخیر مکرون خشم مخالفان و منتقدان دولت وی را برانگیخته است. فرانس اینسومیز، نماینده پارلمان از حزب «لا ماتیلده پانو»، رئیس‌جمهوری فرانسه را با دیکتاتور کره شمالی مقایسه کرده و گفته: «بسیار خوب، کیم جونگ اون!»

پیشتر ژان نوئل بارو، وزیر انتقال دیجیتال فرانسه به مجلس سنای این کشور پیشنهاد داده بود تا به منظور جلوگیری از گسترش شورش معترضان، کارگروهی برای انجام اقدامات پیشگیرانه اینترنتی شکل بگیرد، و لزوم وجود این کارگروه در «لایحه تأمین اینترنت» فرانسه گنجانده شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید