قاضی پرونده اسناد طبقه‌بندی‌شده ترامپ دستور به علنی شدن مدارک بیشتر داد

ترامپ خود را در دادگاه بی‌گناه خوانده است، و ادعا کرده که پیشتر اسناد مذکور را از طبقه‌بندی خارج کرده بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بروس راینهارت، قاضی فدرال ایالت فلوریدا که مسئول رسیدگی به پرونده سوءاستفاده دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکاست، دستور داد مدارک بیشتری از این پرونده در اختیار عموم قرار گیرد.

به گزارش «ان‌بی‌سی»، قاضی راینهارت روز چهارشنبه اصرار خبرگزاری‌های آمریکا مبنی بر علنی شدن کامل مدارک پرونده ترامپ را رد کرد، اما دستور داد برخی مدارکی که تاکنون محرمانه بودند، در اختیار مطبوعات قرار گیرند.

راینهارت در توضیح حکم خود گفت که وزارت دادگستری ایالات متحده، که شاکی اصلی پرونده است، موافقت كرده تا بخش‌هایی از مدارک مربوط به حکم تفتیش ویلای ترامپ در مارالاگو علنی شود، اما در عین حال درخواست کرده برخی مدارک این پرونده کماکان محرمانه باقی بماند، چرا که ممکن است قوانین رازداری برای هیئت منصفه را نقض کند و منابع و روش‌های تحقیقاتی را به خطر بیندازد.

قاضی راینهارت همان مرجع قضایی است که در پاسخ به درخواست وزارت دادگستری، در آگوست پارسال حکم تفتیش ویلای ترامپ را صادر کرد. وی پیشتر نیز دستور داده بود تا بخش‌های دیگری از حکم تفتیش خانه ترامپ علنی شود.

به گفته ان‌بی‌سی، حکم روز چهارشنبه قاضی نشان می‌دهد كه وزارت دادگستری قصد دارد کماکان بخش‌هایی از مدارک مربوط به این پرونده را محرمانه نگه دارد، مبادا این مدارک به دست تیم حقوقی رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا بیفتد.

ترامپ به شکستن هفت قانون مختلف، از جمله 31 فقره سرقت اطلاعات دفاعی ملی، یک فقره اظهارات و ادعاهای دروغین، توطئه برای جلوگیری از اجرای عدالت، نگه داشتن اسناد یا مدارک، پنهان کردن فاسدانه اسناد، پنهان کردن اسناد در جریان تحقیقات فدرال، و توطئه برای پنهان کردن اسناد است.

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا خود را در دادگاه بی‌گناه خوانده است، و ادعا کرده که پیشتر اسناد مذکور را از طبقه‌بندی خارج کرده بوده است، و بنابراین می‌توانسته هر کاری که می‌خواهد با آنها بکند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size