دبیرکل «ناتو»: اکثر نیروهای «واگنر» به بلاروس منتقل نشده‌اند

رئیس جمهوری بلاروس پس از شورش نیروهای واگنر علیه حاکمیت روسیه با هدف پایان این شورش و انتقال فرمانده و نیروهای واگنر به خاک کشورش میانجی‌گری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان نظامی ناتو اعلام کرد که به‌رغم توافق برای انتقال یوگنی پریگوژین، رهبر گروه نظامی واگنر و نیروهایش به بلاروس، تنها تعداد بسیار اندکی از نیروهای واگنر به بلاروس منتقل شدند.

استولتنبرگ، شامگاه چهارشنبه 15 تیر در گفت‌وگو با روزنامه «پولیتیکو» گفت، نیروهای واگنر همچنان در آفریقا و به دور از جبهه‌های جنگ اوکراین فعال هستند.

دبیرکل ناتو اشاره کرد که «تمهیداتی برای استقرار نیروهای واگنر در بلاروس انجام شد اما تاکنون شمار بسیاری کمی از آنها به آنجا رفتند.»

او تاکید کرد که ناتو شرایط در بلاروس را زیرنظر دارد و افزود، هنوز بخشی از نیروهای واگنر در اوکراین هستند اما حضوری در جبهه‌های نبرد ندارند.

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس پس از شورش نیروهای واگنر علیه حاکمیت روسیه، با هدف پایان این شورش و انتقال فرمانده و نیروهای واگنر به خاک کشورش میانجی‌گری کرد.

سرنوشت نامعلوم نیروهای واگنر

استولتنبرگ همچنین نسبت به سرنوشت نیروهای واگنر در روسیه هشدار داد.

او گفت: «هنوز زود است درباره پیامدهای شورش نیروهای واگنر و سرانجام آنها اظهارنظر کنیم.»

دبیرکل ناتو درباره ضدحمله نیروهای اوکراین علیه ارتش روسیه هم خاطرنشان کرد: «نیروهای اوکراین پیشرفت‌هایی داشته‌اند اما با مقاومت سرسختانه‌ای مواجه هستند.»

استولتنبرگ ادامه داد، «نیروهای اوکراینی با شرایط جغرافیایی سخت، و پستی و بلندی‌های زیادی در مناطق درگیری روبرو هستند و روس‌ها نیز پیشتر خطوط دفاعی خود را تقویت و مستحکم کرده بودند.»

او ابراز داشت که این شرایط، شتاب ضدحمله اوکراین را کاهش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید