انفجار انتحاری در دادگاهی در پایتخت اوکراین دو مجروح بر جای گذاشت

وزیر کشور اوکراین: تیم‌های تحقیقاتی پلیس، نیروهای ویژه، کارشناسان مواد منفجره و سایر تجهیزات ضروری در مکان این حادثه حاضر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایگور کلیمنکو، وزیر کشور اوکراین اعلام کرد که دادگاه کییف چهارشنبه 14 تیر، شاهد وقوع انفجاری به احتمال زیاد انتحاری بود که به مرگ مهاجم و زخمی شدن دو تن از نیروهای امنیتی منجر شد.

کلیمنکو در شبکه‌های اجتماعی با اعلام این که «عامل این حمله در دم جان باخت که بر اساس اطلاعات اولیه، خود را منفجر کرده است»، افزود که در این حمله، دو نفر از نیروهای انتظامی اوکراین زخمی شدند.

وزیر کشور اوکراین پیشتر گفت که پلیس کییف، از وقوع انفجار در یک دادگاه محلی مطلع شد و نیروهای اورژانس، روانه محل حادثه شدند.

کلیمنکو در بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی گفت:«با بروز وضعیت اضطراری در دادگاه شوچنکیفسکی در کییف، پلیس، اطلاعاتی را در مورد وقوع انفجار دریافت کرد و تیم‌های تحقیقاتی پلیس، نیروهای ویژه، کارشناسان مواد منفجره و سایر تجهیزات ضروری در مکان این حادثه حاضر شدند».

کلیمنکو در بیانیه خود افزود: «طبق اطلاعات اولیه، مردی که در جلسه دادگاه حضور داشت، دستگاه نامشخصی را منفجر کرد.»
وزیر کشور اوکراین با تاکید بر بررسی جزئیات حادثه، از اهالی پایتخت خواست با اجتناب از نزدیک‌شدن به محل حادثه، به تیم‌های امدادی اجازه دهند کارشان را انجام دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید