گوگل: از تمام پدیده‌های آنلاین برای ارتقای هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم

یکی از پرسش‌هایی که پیوسته مطرح می‌شود این است که ربات‌های هوش مصنوعی که مدام خواستار اطلاعات جدید هستند، داده‌های خود را از کجا به دست می‌آورند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«گوگل» آخر هفته پیش سیاست حریم خصوصی خود را به‌ روزرسانی کرد و بیان داشت این شرکت از تمام پدیده‌های موجود آنلاین شامل پست‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی، برای ارتقای ابزارهای هوش مصنوعی خود استفاده خواهد کرد.

به گزارش وبسایت «گیزمودو» که اخبار فناوری را دنبال می‌کند، ظاهرا گوگل با تجدید نظر در سیاست خود، حق برداشت اطلاعات عمومی از اینترنت را مجاز شمرده است، که به پرسش‌های بسیاری در حوزه حریم خصوصی می‌انجامد.

امروزه این یک اصل جاافتاده است که هر چیزی در اینترنت پست می‌شود، جزو «اموال عمومی» به‌شمار می‌رود.

بسیاری از شبکه‌های اجتماعی این مساله را در سیاست‌های حریم خصوصی خود روشن کرده‌اند.

با این وجود، وضعیت فعلی از آن حالت عبور کرده است و امروزه مساله دیگر این نیست که همه می‌توانند اطلاعات روی نت را مشاهده کنند، بلکه این است که چه استفاده‌ای از آن اطلاعات می‌شود.

از زمان بالا گرفتن بحث درباره چت‌بات‌ها، یکی از پرسش‌هایی که پیوسته مطرح می‌شود این است که ربات‌های هوش مصنوعی که مدام خواستار اطلاعات هستند، داده‌های خود را از کجا به دست می‌آورند.

شرکت‌هایی مثل گوگل و «اوپن اِی‌آی» گفته‌اند که برای تربیت چت‌بات‌های خود تمام اینترنت را جستجو می‌کنند.

با این حال، قانونی‌بودن چنین کاری زیر سوال است، و طی سالیان آینده احتمالا بابت این قضیه شکایت‌های قانونی زیادی از شرکت‌های بزرگ فناوری به دادگاه خواهد رفت. در این مدت، رفتار فراقانونی شرکت‌های فناوری می‌تواند تاثیرات عمیق و غیر‌منتظره‌ای بر روی کاربران عادی بگذارد.

مدیران «توییتر» و «رِدیت» به‌ویژه نسبت به برداشت اطلاعات از پلتفرم‌های خود توسط چت‌بات‌ها واکنش شدید نشان داده‌اند، و تغییرات جنجالی برای قفل‌کردن سیستم عامل‌های خود ایجاد کرده‌اند.

هر دو شرکت دسترسی عمومی رایگان به «اِی‌پی‌آی»های خود، که به کاربران اجازه می‌دهد هر چقدر که می‌خواهند از آنها داده برداشت کنند را قطع کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید