افزایش 852 میلیارد دلاری ثروت پانصد میلیاردر برتر جهان در شش ماهه نخست سال جاری

ایلان ماسک بالاترین رقم افزایش ثروت را به خود اختصاص داد در حالی که مدیرعامل «ادانی گروپ»، بزرگترین مال‌باخته طی این بازه شش ماهه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

500 میلیاردر برتر جهان، 852 میلیارد دلار را در نیمه نخست سال 2023 بر ثروت خود افزودند.

بر اساس داده‌های گردآوری شده «بلومبرگ» که «العربیه» از آن مطلع شد، میانگین سهم هر یک از اعضای شاخص «میلیادرهای بلومبرگ» از این مبلغ، معادل روزانه 14 میلیون دلار طی بازه 6 ماه گذشته است.

از نیمه دوم سال 2020 این بهترین نیم‌سال اقتصادی میلیاردرهای جهان به شمار می‌آید که برون‌رفت اقتصاد جهانی از رکود ناشی از پاندمی کرونا را شاهد بود.

در حالی که ایلان ماسک با رقیب خود، مارک زاکربرگ، سرگرم رجز‌خوانی بر سر مسابقه بوکس در داخل قفس هستند، مدیر عامل «تسلا» با افزودن 96.6 میلیارد دلار به ثروتش، در صدر لیست میلیاردرها قرار گرفت و مدیر عامل شرکت «متا» نیز موفق شد 58.9 میلیارد دلار بر ثروت خود بیافزاید.

بیشترین زیان

از سویی گواتام ادانی، مدیرعامل «ادانی گروپ»، بیشترین نرخ زیان معادل 60.2 میلیارد دلار ظرف 6 ماه را رقم زد. جالب‌تر این که او همچنین با 20.8 میلیارد دلار، رکورد بالاترین رقم زیان در روز را به نام خود ثبت کرده است.

نکته جالب توجه این است که افزایش ثروت ایلان ماسک تا ماه ژوئیه ادامه یافت به طوری که سهام «تسلا» در روز گذشته، 6.9 درصد در نیویورک افزایش یافت و 13 میلیارد دلار به ثروت ماسک افزود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size