مکرون برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده از ناآرامی‌ها در فرانسه وضعیت اضطراری اعلام کرد

رئیس جمهوری فرانسه با اعلام عبور از نقطه اوج ناآرامی‌ها ضرورت برخورد محتاطانه طی روزها و هفته‌های آینده در کشورش را گوشزد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه سه‌شنبه 13 تیر در دیدار با شهرداران در کاخ الیزه، با تاکید بر این که کشورش، از نقطه اوج ناآرامی‌های داخلی عبور کرده، لزوم اتخاذ برخورد محتاطانه طی روزها و هفته‌های آینده را خاطرنشان کرد.

او همچنین برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده از ناآرامی‌ها در فرانسه وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

به گفته یکی از حاضران در دیدار، مکرون گفت: «آیا بازگشت به آرامش، امری دائمی است؟ من در این مورد محتاط هستم، اما نقطه اوجی که در روزهای گذشته شاهد بودیم، پشت سر گذاشته شد.»

مکرون در این دیدار تاکید کرد که « در حال حاضر، تضمین نظم عمومی در بلندمدت باید اولویت مطلق باشد.»

شایان ذکر است که یک هفته پیش، نائل، جوان 17 ساله الجزائری‌تبار در جریان عملیات بازرسی جاده‌ای در نانتر، در حومه پاریس به ضرب گلوله افسر پلیس کشته شد.

درپی این حادثه بود که ناآرامی‌های سراسری شدید در فرانسه آغاز و به مدت چند روز ادامه یافت. به گفته وزارت کشور فرانسه، در جریان این ناآرامی‌ها، 3800 خودرو به آتش کشیده شده و 1105 ساختمان دچار آتش‌سوزی و یا تخریب شد و 209 پاسگاه پلیس ملی، ژاندارمری یا پلیس شهری، از شب 27 تا 28 ژوئن هدف حملات و اقدامات خرابکارانه قرار گرفتند و حدود 60 مدرسه به شدت خسارت دیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید