ترکیه از شناسایی و انهدام یک هسته جاسوسی وابسته به موساد خبر داد

مقامات ترکیه، دسامبر گذشته 44 مظنون به دست‌داشتن در عملیات اطلاعاتی به نفع اسرائیل علیه سازمان‌های فلسطینی در ترکیه را بازداشت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سرویس اطلاعاتی و امنیتی ترکیه در استانبول اعلام کرد که یک هسته جدید جاسوسی وابسته به «موساد اسرائیل» متشکل از 15 نفر را شناسایی و منهدم کرده است.

این سرویس، دوشنبه 12 تیر در بیانیه‌ای افزود: «این هسته، ماموریت پیگیری و رصد یک شرکت و 23 نفر از افراد دارای روابط تجاری با ایران را بر عهده داشت».

تحقیقات و اطلاعات اولیه نشان داد که موساد اسرائیل با سلجوق کوچوک کایا، رئیس این شبکه، تماس گرفته و او را از طریق یکی از کارمندان ارتش ترکیه به نام سرکان اوزدمیر که به اتهام عضویت در جریان «فتح‌الله گولن» متواری است، به‌کار گرفته است.

شیوه عضوگیری

دیدارهای متعددی میان کایا و افسران موساد در چندین کشور اروپایی انجام شد که طی آنها، کایا مورد چندین آزمون قرار گرفت و بعد از پیشنهاد کار به او، استخدام شد.

شایان ذکر است که مقامات ترکیه، دسامبر گذشته 44 نفر مظنون به دست‌داشتن در عملیات اطلاعاتی به نفع اسرائیل علیه سازمان‌های فلسطینی در ترکیه را دستگیر کردند.

این در حالی است که روابط ترکیه و اسرائیل، شاهد بهبود قابل توجهی بوده و دو کشور در اوت گذشته با پشت سرگذاشتن بیش از یک دهه تنش، به توافقی برای عادی‌سازی روابط دیپلماتیک فی‌مابین رسیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید