اذعان مقامات کی‌یف به پیشروی روسیه در منطقه دونتسک

معاون وزیر دفاع اوکراین: در جبهه شرق با پیشروی نیروهای روسی در نزدیکی شهرهای محاصره شده آودیوکا و مارینکا در منطقه دونتسک مواجه هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌رغم آغاز ضد حمله نیروهای اوکراین علیه روسیه و پیشروی نسبی آنها در منطقه باخموت در جنوب، مقامات کی‌یف دوشنبه 12 تیر اذعان کردند که با مشکلات بسیار پیچیده‌ای در منطقه شمال شرقی این کشور مواجه هستند.

به گفته مقامات اوکراینی، نیروهای روسیه در منطقه شمال شرقی این کشور حمله نظامی گسترده‌ای را آغاز کرده‌ و در حال پیشروی هستند.

هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین شامگاه یکشنبه در حساب تلگرامی خود اعلام کرد: «وضعیت در همه جا ملتهب است، در شرق با پیشروی نیروهای روسی در نزدیکی شهرهای محاصره شده آودیوکا و مارینکا در منطقه دونتسک مواجه هستیم».

او افزود که نیروهای روسی نیز حمله‌ای را در سواتوف آغاز کردند.

معاون وزیر دفاع اوکراین با اشاره به منطقه‌ شمال شرق اوکراین که نیروهای روسی در آن بسیار فعال هستند، خاطرنشان کرد که درگیری‌های شدیدی در آن منطقه در جریان است و وضعیت در آن منطقه بسیار پیچیده است.

موفقیت جزئی در باخموت

مالیار افزود، نیروهای اوکراینی یک «موفقیت نسبی» در جنوب باخموت به دست آوردند.

منطقه باخموت در اواخر ماه مه گذشته پس از درگیری‌های شدید که چند ماه به طول انجامید، به کنترل نیروهای روسیه درآمد.

مالیار درباره جبهه جنوبی که نیروهای اوکراینی چندین روستا را در آن بازپس گرفته‌اند، اظهار داشت که نیروهای این کشور در آنجا پیشروی تدریجی دارند.

او ادامه داد: «نیروهای ما با مقاومت شدید، مین‌گذاری و اعزام مجدد نیروهای ذخیره دشمن مواجه هستند، اما به طور خستگی ناپذیر شرایط را برای سریع‌ترین پیشروی ممکن فراهم می‌کنند».

از سوی دیگر روس‌ها از دفع حملات اوکراین در نزدیکی روستاهای اطراف باخموت و جنوب آن، به ویژه شهر استراتژیک «ووخلار» خبر دادند.

روس‌ها گفتند که حمله نیروهای اوکراینی در منطقه شمال شرق این کشور را دفع کردند.

در همین حال، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، ضمن تجلیل و قدردانی از سربازان خود در بندر اودسا گفت که دشمن به هیچ وجه شرایط خود را در دریای سیاه بر ما تحمیل نخواهد کرد.

ژنرال الکساندر تارناوسکی، فرمانده جبهه جنوبی نیز گفت که نیروهای اوکراینی به طور سیستماتیک دشمن را نابود می‌کنند. او افزود که در 24 ساعت گذشته صدها سرباز روسی را کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size