وزارت کشور فرانسه: 719 نفر در ارتباط با ناآرامی‌های شب گذشته بازداشت شدند

وزارت کشور فرانسه گفته است که حدود 45 هزار نیروی امنیتی و پلیس شنبه شب برای مقابله با شورش‌ها در شهرهای مارسی و پاریس مستقر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت كشور فرانسه اعلام كرد كه پلیس این کشور در جريان ناآرامی‌های شامگاه شنبه، 719 نفر را بازداشت کرده است.

وزارت کشور فرانسه در بیانیه جدید خود از کاهش خشونت‌ معترضان که در پی کشته‌شدن یک جوان فرانسوی جزایری‌تبار به نام «نائل م»، توسط پلیس، به خیایان‌ها آمده‌اند، خبر داد.

طبق بیانیه وزارت کشور فرانسه، شب گذشته در شانزلیزه پاریس و در شهر مارسی در جنوب فرانسه 56 نفر بازداشت شدند در لیون (مرکز شرق) فرانسه نیز 21 نفر دستگیر شدند.

در مارسی، که صحنه حوادث بزرگ و غارت‌های جمعه شب بود، نیروهای امنیتی گسترده‌ای برای متفرق کردن گروه‌هایی از جوانان که تعدادشان کمتر از روز قبل بود، مستقر شدند.

تصاویری از اعتراضات در فرانسه

به گفته یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه، در پایتخت، نیروی بزرگی از افسران اجرای قانون در امتداد خیابان شانزلیزه مستقر شده‌اند، در حالی که از روز جمعه فراخوان‌ها برای تجمع در رسانه‌های و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شد.

در امتداد خیابان شهر مارسی، گروه‌های کوچکی از جوانان با لباس‌های سیاه مقابل پلیس در نزدیکی مغازه‌ها ایستاده بودند. حدود ساعت 1:30 (23:30 به وقت گرینویچ)، پلیس توانست آخرین گروه‌های باقی‌مانده از معترضان را متفرق کند.

بر اساس آمار وزارت کشور شب گذشته 21 نفر در لیون دستگیر شدند. وزارت کشور فرانسه گفته است که حدود 45 هزار نیروی امنیتی و پلیس شنبه شب برای مقابله با شورش‌ها در شهرهای مارسی و پاریس مستقر شدند.

پیکر نائل جوان 17 ساله جزايرى‌تبار روز شنبه توسط صدها نفر از مسجد بن بادیس تا قبرستان مونت والرین در حومه پاریس در نانتر تشییع شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید