روسیه از دفع 11 ضد حمله اوکراین به محور دونتسک خبر داد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، ارتش روسیه تجهیزات نظامی نیروهای مسلح اوکراین که از مناطق مرکزی و غربی این کشور به منطقه خارکف منتقل شده بود را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با ادامه ضد حمله‌ای که هفته‌ها پیش از سوی کی‌یف برای عقب راندن نیروهای روسی آغاز شد، مسکو یکشنبه 11 تیر اعلام کرد که نیروهایش طی روزهای گذشته، یازده ضد حمله نیروهای اوکراینی در جبهه‌های دونتسک و در نزدیکی باخموت را دفع کرده‌اند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در یک نشست خبری گفت، نیروهای اوکراینی به تلاش‌های خود برای حمله به محورهای دونتسک، کراسنی لیمان و جنوب دونتسک ادامه می‌دهند.

هدف قرار دادن تجهیزات نظامی

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد، ارتش روسیه تجهیزات نظامی نیروهای مسلح اوکراین که از مناطق مرکزی و غربی این کشور به منطقه خارکف منتقل شده بود را هدف قرار داد.

این وزارتخانه همچنین از انهدام یک گروه شناسایی برای عملیات «تخریبی» و تعدادی زاغه مهمات متعلق به نیروهای اوکراینی در محور دونتسک خبر داد.

از سوی دیگر نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد، روز شنبه در اولین حمله روسیه به کی‌یف طی 12 روز گذشته، سه موشک کروز و 8 پهپاد مسلح را سرنگون کرده است.

بیانیه نیروی هوایی اوکراین تاکید کرد که «همه اهداف هوایی» که شامل 8 پهپاد ساخت ایران و سه موشک کالیبر را منهدم کرده است.

حمله به کی‌یف

روسلان کراوچنکو، رئیس اداره نظامی منطقه‌ کی‌یف، در این باره گفت، بر اثر سقوط قطعاتی از موشک‌های منهدم شده روسی سه خانه شخصی در کی‌یف آسیب دیده و یک نفر نیز از ناحیه پا زخمی شد.

توانایی نیروهای اوکراینی برای سرنگونی موشک‌های کروز و پهپادهای روسیه پس از دستیابی به قابلیت‌های پیشرفته دفاع هوایی از متحدان غربی خود افزایش یافته است.

شهر کی‌یف تقریبا از سال گذشته از حملات هوایی و موشکی روسیه دور مانده بود، اما طی ماه می بار دیگر روسیه حملات هوایی و موشکی به این شهر را آغاز کرد.

اوکراین چند هفته پیش پس از تاخیری چند ماهه دست به ضد حمله زده بود، اما این ضد حمله نتوانست اهداف در نظر گرفته کی‌یف و انتظارات کشورهای غربی را محقق کند.

پیشتر یک مقام غربی از کشورهای متحد اوکراین اعلام کرد که ضد حمله کی‌یف همچنان بسیار کند و به اهداف خود دست نیافته است.

این در حالی کی‌یف با اعلام اینکه حمله‌اش هنوز برنامه‌ها و قابلیت‌های زیادی را پنهان می‌کند، تاکید کرد که آنچه در آینده اتفاق خواهد افتاد، خیلی بزرگ‌تر این ضد حمله است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size